Kapat

Mükemmel Makyaj İçin 8 Harika İpucu

Muhteşem makyaj yapmak için makyaj sanatçısı olmanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan şey, doğal güzelliği vurgulayan ve bazı kusurları gizleyen ipuçlarını kullanmaktır.
ViraListe olarak biz, her gün kusursuz görünmenize yardımcı olacak en şaşırtıcı makyaj hilelerini biraraya getirdik.

1. Yüzü renklendirmek için farklı renkte kapatıcılar kullanmak

Kapatıcılar

Önce fondoteni sonra da kapatıcıyı uygulayın. Fondoten cilt tonunuzu daha pürüzsüz hale getirmenize, daha sonra uygulanan kapatıcı ise yüzünüzdeki özellikleri vurgulamanızı sağlar.

2. Burun kontürü

Burun şeklinizi güzelleştirmek için bıçak altına girmenize gerek yok.  Burun ucunun yan taraflarından altına kadar daha koyu bir kapatıcı uygulayın.

3. Kaşlarınızı vurgulamanın kolay bir yolu

Kaşlar

Bir kurşun kalemle kaşlarınızı çizin. Önce alt çizgiyi, sonra üst çizgiyi çizin. Ardından alt ve üst çizgilerin arasını kısa çizgilerle doldurun.

4. İfadeli gözler

Gözler

Gözlerinizin canlı ve parlak görünmesi için vurgulayıcı kullanın.

5. Oklar nasıl çizilir?

Oklar

ıMükemmel şekli oluşturmak için; önce gözünüzün dış köşesinden kaşınıza doğru ince bir çizgi çizin. Ardından göz kapağınızın alt kenarından gözünüzün iç köşesine kadar uzanacak çizgiyle devam edin. Boşluğun içini doldurun. Boş bir nokta bırakmadığınızdan emin olun.

6. Kirpikleri fırçalayın

Kirpikler

Yeni bir diş fırçası alın ve kirpiklerinizin arasından kökten uca doğru çalıştırın. Muhteşem kirpikleriniz olsun.

7. Dolgun dudaklar

Dudaklar

Önce dudak kremi ile dudaklarınızı nemlendirin, sonra bütün dudak bölgesini hafifçe pudralayın. Dudak kontürünü bir kalem yardımıyla yapın. Dudaklarınızın köşelerine daha koyu renkli, orta kısmına ise daha açık renkli ruj sürün. Bu iki rengi bir miktar gölgeleyin.

8. Fark yaratmak için

Ruj kullanımı

Rujunuzu doğrudan kuru ve hazırlıksız dudaklarınıza uygulamayın. Pürüzsüz bir doku için krem kullanın. Nemlendirici kremden sonra ıslak bir bezle dudaklarınızı fırçalarmış gibi yapın. Daha sonra dudaklarınızı nemlendirmek için dudak parlatıcınızı sürün. Bu adımları uygulayarak sürdüğünüz rujunuzla gerçekten bir fark yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.