Kapat

Dünyadan Başınızı Döndürecek Nefes Kesici 14 Manzara!

Bu dünyada ağzımız açık izleyeceğimiz inanılmaz yerler var. Görenlerin nefesini kesecek tam 15 yer. O yerleri burada gördükten sonra ziyaret etmeyi kafaya koyabilirsiniz. Viraliste olarak bu yerleri sizler için derledik. Hadi hep beraber bakalım.

1. Dachstein buzulundaki köprü, Avusturya

Dachstein köprüsü

Avusturya’daki Dachstein buzulu üzerinde dünyanın en yüksek köprülerinden biri bulunmaktadır. Varış noktası olmayan bir mekan, ancak manzarası muhteşem.

2. Namib çölünün Atlantik okyanusuyla buluştuğu yer

Namib çölü

Güney Afrika’da yer alan Namib çölünde, dünyanın en yüksek ve en etkileyici kum tepelerinden bazılarını bulabilirsiniz. Atlas okyanusunun kenarına kadar çizilmişçesine yükselen tepeler büyülü bir görüntü oluşturuyor.

3. Skye adası, İskoçya

Skye adası

İskoçya’daki Skye Adası, etkileyici peyzajı ve inanılmaz vahşi doğasıyla ünlüdür. İnsanlardan, korkutucu ve güzel dağlardan, antik kalelerden ve açık mavi göllerden oluşan heyecan verici, engebeli manzara sizi ona çekecektir.

4. 12 Havari, Avustralya

Oniki havariler

Oniki havari, Avustralya’nın Port Campbell Milli Parkı’nda okyanus kıyısında dikilen bir dizi kireç taşı kayalıklarıdır. Binlerce yıllık jeolojik etkiler ve okyanus dalgaları tarafından oluşmuştur.

5. Bagan, Myanmar

Bagan

Antik kent Bagan’da birçok Budist tapınak ve manastır bulunmaktadır. Çok önceleri burada 10.000’den fazla aktif dini merkez vardı ve bugün hala yaklaşık 2.200’ü hizmet vermeye devam etmektedir. Bu sayede, dünyada eşi benzeri olmayan bir manzara ortaya çkmaktadır.

6. Viktorya tepesi, Hong Kong

Viktorya tepesi

Hong Kong’un batısında yer alan viktorya tepesi, inanılmaz kent manzarasını sizlere sunuyor. Dünya’nın her hangi bir yerinde, böylesine etkileyici bir kent manzarasını hayal etmek zordur.

7. Ay köprüsü, Tayvan

Ay köprüsü

Ay köprüsü, Tayvan’daki Taipei şehrinde yer alan Dahu parkının ana cazibe merkezidir. Alacakaranlık saatlerinde ayna görevi gören su, bu büyüleyici manzarayı oluşturur.

8. Dover, İngiltere’nin beyaz kayalıkları

Dover

Bu ünlü tebeşir kayalıkları, kent sahilinde bulunmaktadır. Eski zamanlardan beri kendilerini kente yönlendirmek için balıkçılar tarafından kullanılmaktadır. Bu beyaz kayalıklar, denizden İngiltere topraklarına yaklaşıldığının ilk işaretidir.

9. Trol dili, Norveç

Trol dili

Bu çarpıcı taş çıkıntı, bir dağın gövdesinden kopan kaya parçalarından geriye kalan olarak oluştu. Bir gölden tam 350 metre yüksekte asılı durmaktadır. Ulaşılması oldukça kolay, çünkü 12 kilometrelik bir yürüyüş parkurunu kullanmanız yeterlidir.

10. Corcovado dağı, Rio de Janerio, Brezilya

Corcovado dağı

Dünyaca ünlü İsa heykelinin bulunduğu Corcovado dağının doruk noktasında, Rio’nun canlı şehir manzarasını yaşayabilirsiniz.

11. Melissani mağarası, Kefalonya, Yunanistan

Melissani mağarası

Yunan mitolojisine göre, bu mağaranın gizli sihirbazları, denizcileri onlara doğru çeken muhteşem güzelliklerle doldurmuştur. Şaşırtıcı tonlardaki mavi suyuyla melissani mağarası ziyaretçi akınına uğramaktadır.

12. Fjallabaksleid, İzlanda

Fjallabaksleid

Myrdalsjökull buzulunun kuzeyindeki yüksek dağlar arasında, binlerce yıllık jeolojik etkiler sonucu oluşmuştur. Kayalığın en tepesinde kendinizi, bölgenin tek hakimi hissedebilirsiniz.

13. Kilimanjaro dağı, Tanzanya

Kilimanjaro dağı

Her yıl yaklaşık 40.000 dağcı Kilimanjaro dağına tırmanabilmek için bölgeyi ziyaret etmektedir. Tabi ki bu sayıya rehberler ve yerli destek personeli hariç. Uzaktan bile bakılsa, dağın heybetli duruşu inanılmaz bir manzarayı size sunmaktadır.

14. Kambriyen oteli, İsviçre Alpleri

Kambriyen oteli

Bu otel, İsviçre Alpleri’nin mükemmel bir noktasında yer almaktadır. Bu yer için kullanılabilecek kelimeler içinde en yakışanı “nefes kesen” dir. Engebeli ama romantik manzara içinde bulunulan masalın eşyalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir