Kapat

Olmazsa Olmaz En Faydalı 7 Kamp Uygulaması

Olmazsa olmaz kamp uygulamaları

Bütün kış hafta içi çalışıp, hafta sonu soğuk havalardan dolayı eve kapanmak zorunda kaldınız. Ve artık baharın yavaş yavaş kendisini hissettirdiği bugünlerde hafta sonu aktiviteleri için planlar yapmaya başladınız. Sıkıcı ve uzun kış mevsiminin stresini atmak ve doğada yaşanan bahar gibi bedeninize ve zihninize bahar yaşatmak için bir kamp yapmayı hak ettiniz. Kamp yaparken her ne kadar teknolojiden uzaklaşmak isteseniz de, teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanabilir ve kampta geçireceğiniz zamanı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kampta çok işinize yarayacak bazı uygulamaları telefonunuza yüklemek.

İşte Olmaz Olmaz 7 Kamp Uygulaması

Weather Channel

Telefonunuzda mutlaka bir hava durumu uygulaması olmasına özen gösterin. İster Weather Channel, isterseniz Türkçe bir uygulama. Önemli olan lokasyon bazlı bilgiler veriyor olması. Bunlara ek olarak nem oranı, yağış durumu, rüzgarın şiddetiyle ilgili bilgi verenler de sizi beklenmedik koşullara hazırlar.

Türkiye’de Kamp Alanları

Yanlış okumadınız. Biraz uzun olsa da bu bir uygulama adı ve eğer Türkiye sınırları içinde kamp yapmayı planlıyorsanız, yola çıkmadan önce bu uygulamayı mutlaka telefonunuza indirin. Tek başınıza kamp yapmaya çekiniyorsanız, bu uygulama üzerinden konumunuza en yakın kamping alanlarını bulabilirsiniz. Konumları, genel özellikleri ve iletişim bilgileri de cabası.

Maps.Me

Yanınızda bir navigasyon cihazı yoksa en azından Maps.Me uygulamanız olsun. Doğayla baş başa kaldığınızda internetinizden olma ve Google Map’in yerinizi saptayamama olasılığına karşı bu uygulama hayatınızı kurtarabilir. Çevrimdışı olarak çalışan uygulamada dünyanın dört bir yanında yönünüzü bulabilirsiniz. Ancak gideceğiniz yerin haritasını yola çıkmadan indirmeyi unutmayın.

Knots Guide

İlk defa kampa gidecekler için bulunmaz bir uygulama olan Knots Guide, size farklı düğüm atma şekillerini öğretiyor. Özellikle tek başınıza çadır kuracaksanız bu tür bağları bilmeniz gerekecektir. Son dakikada kamp ortamında kriz yaşamak istemiyorsanız bu uygulamaya önceden göz atmakta fayda var. Eğer buna vaktiniz kalmadıysa, kamp ortamında vakit geçirmek için de süper bir seçenek.

Skyview Free

Kamp alanında arkadaşlarınızla mesajlaşırken, telefonda konuşmaktan ya da internette sörf yapmaktan daha zevkli şeyler olacak. Bunlardan biri de gökyüzündeki yıldızları keşfetmek. Bunun için bir gökbilimci olmanıza gerek yok. Çevrimdışı da çalışabilen Skyview uygulamasıyla yıldızların konumlarını ve rotalarını takip edebilir, yıldızları üç boyutlu inceleyebilirsiniz. Gece görüşüyle çekeceğiniz fotoğraflar da adeta bir oyun gibi.

Leafsnap

Ormanda yürüyüş yaparken karşınıza çıkan ağaçların türünü biliyor musunuz? Elbette hepsini bilmenize imkan yok. Kolombiya Üniversitesi’nin hazırladığı Leafsnap uygulaması yeşil dünyanın Shazam’ı adeta. Tek yapmanız gereken ağacın yaprağının fotoğrafını çekip uygulamada aratmak. Burada öğrendiklerinizi dönüşte arkadaşlarınıza ballandıra ballandıra anlatabilirsiniz.

Milli Parklar

Tam olarak nereye gideceğiniz konusunda kafanız karışıksa, Milli Parklar uygulamasına göz atmanızda yarar var. İster şehir seçerek, isterseniz konuma göre arama yaparak Türkiye’deki milli parklar listesini görebilirsiniz. Uygulama size aktivite alanında da arama yaptırıyor. Olta balıkçılığı, bisiklet turu, doğa yürüyüşü ve buna benzer aktivitelerden birini seçerek nokta atışı da yapabilirsiniz.

“Olmazsa Olmaz En Faydalı 7 Kamp Uygulaması” üzerine 1 yorum

  1. Gezgin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir