Kapat

Göründüğünden Daha Fazla Anlam İfade Eden 5 Oturma Pozisyonu

oturma pozisyonuna göre kişilik analizi

Oturma pozisyonunuzun kim olduğunuz ve amaçlarınız hakkında çok şey anlattığını biliyor muydunuz? Beden dili eğitimi alan bir dizi psikolog, “Oturma pozisyonunuz beyninizin bilinçaltı bölümünden gelen bilinçsiz bir eylemdir.” diyor. “Bilinçaltınız içsel arzu ve isteklerinizi bu şekilde gösterir” diye de ekliyor.

#A Pozisyonu

Oturma Pozisyonu-1

Bu pozisyonda oturmayı tercih edenlerin çoğu, karşılaştıklarını herhangi bir problemin kendiliğinden çözülmesini beklerler. Sorun kendiliğinden çözülmezse, sorunu başkasına yönlendirirler.

Bu insanlarla konuşmak son derece kolaydır, sıkıcı değillerdir ve muazzam bir yaratıcılığa sahiptirler. Ancak biraz çocuk ruhludurlar. Sık sık sonuçlarını düşünmeden büyük konuşabilirler.

#B Pozisyonu

Oturma Pozisyonu-2

Bu pozisyonda oturan insanlar hayalperestler olarak kabul edilmektedir. İstedikleri her şeyi hayal edebilecek aktif bir hayal gücüne sahiptirler. Çalıştıkları yerin kalbi olarak kabul edilirler. Seyahat etmeyi severler ve nereye gitseler kolayca arkadaş edinirler.

Fikirlerini hayata geçirmek için hafta başını ya da yıl başını beklemezler. Bir şeylere başlamadan önce çok fazla düşünmeme eğilimindedirler. Sonuçlarından korkmadan kendileri hakkında önemli değişiklikler (yeni bir şehir, yeni bir iş, yeni bir ilişki, yeni bir görünüm vb.) yapabilirler.

#C Pozisyonu

Oturma Pozisyonu-3

Bu pozisyonda oturan insanlar konforlarına düşkündürler. Hafta sonlarını alışveriş merkezinde geçirmez veya mükemmel görünmek için kendilerini yıpratmazlar. Mümkün olan en iyi krem ve parfümü hızlıca tercih ederler. Kıyafetler söz konusu olduğunda ise oldukça seçicidirler. Gözleri kapalı olsa bile ihtiyaç duydukları her şeyi bulabilirler.

Sahip oldukları en büyük kusur, bir görev üzerinde uzun süre yoğunlaşamama, odaklanamamadır. Bir sohbet esnasında konunun birini bitirmeden başka bir konuya geçmek adeta alışkanlıklarıdır.

#D Pozisyonu

Oturma Pozisyonu-4

Bu pozisyonda oturan insanlar ister kendileri olsun, ister başkaları gecikmelerden nefret ederler. Oldukça entelektüel, aydın, barışçıl ve duyarlılardır. Sevgilerini kamusal alanda gösterme konusunda rahat değillerdir.

Bu pozisyonda oturup, topuklarını kullanarak ayaklarının üst kısmını kaldıranlar, kendilerini yeniden eğitme eğiliminde ve herkesle savaşmaya hazırlardır. Onlara göre dünya dostça bir yer değildir ve evleri en güvenli sığınaklarıdır. Birisi onlara itiraz edince savunmaya geçerler.

#E Pozisyonu

Oturma Pozisyonu-5

Aceleci değillerdir. Örneğin evlendiklerinde çocuk sahibi olmak için acele etmezler. Önce kariyerlerine odaklanırlar. Her şeyin bir zamanı ve bir yeri olduğunu varsayarak yaşarlar.

Başkları tarafından saf inat gibi görülse de, ısrarcıdırlar. Oldukça iddialı olmaları, hayallerini gerçekleştirmeye odaklanmalarını kolaylaştırır.

Mükemmel görünmek için kendilerine çok dikkat ederler. Özellikle kendilerine dost hissettikleri kişilerden eleştiri kabul ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir