Kapat

Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken 5 Gıda

Karalahana

Saçlarının her mevsim sağlıklı ve parlak olmasını isteyenler… Unutmayın! Beslenme alışkanlığınız da saçlarınızı etkiliyor. O yüzden ne yiyip ne içtiğinize dikkat edin. Özellikle K ve C Vitaminleri, protein ve kalsiyum açısından zengin olan besinler tüketildiğinde, saçlar daha güçlü ve parlak oluyor. İşte daha sağlıklı saçlar için 5 besin;

sağlıklı ve parlak saçlar için neler yemeliyiz

Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Neler Yemeliyiz?

1. Somon

Omega-3 ile yüklenmiş somon, B12 vitamini ve demir içeren protein kaynağıdır. Kuru kafa derisinin Omega-3 yağ asitlerine ihtiyacı vardır.

Somon Baligi

2. Karalahana ve Ispanak

Karalahana ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, K ve C vitaminleri ile kalsiyum içerir. Bu da saçların sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olur. Yüksek oranda su içeren sebzeler, saça nem kazandırarak daha yumuşak olmasını sağlar.

Karalahana

3. Yeşil Mercimek ve Kuru Fasulye

Protein zengini bir baklagil olan yeşil mercimek ve kuru fasulye, bol miktarda demir, çinko ve biotin içerir. Biotin eksikliği saçların kırılmasına neden olur. Yüksek protein saçların sağlıklı uzamasına da yardımcı olur.

yesil mercimek

4. Avokado

E, C ve B6 vitaminlerini içerir. Güçlü bir antioksidan kaynağı da olan bu meyve, hücrelerin zarar görmesini engeller ve yaşlanmayı da geciktirir.

avokado

5. Havuç

Sağlıklı saç derisi için gerekli olan A vitamini için havuç mükemmel bir kaynaktır. Salatanıza havuç eklemeyi unutmayın.

havuc

“Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken 5 Gıda” üzerine 9 yorum

  1. Yemek Tarifleri says:
  2. Papatya Balon says:
  3. Neo Piksel says:
  4. diş hekimi web sitesi says:
  5. Toptancılar Listesi says:
  6. fatii says:
  7. Drone Çekimi says:
  8. sportoto says:
  9. Doğru Nefes says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir