Kapat

Gerçek Kara Kalem Sanatına 13 Harika Örnek

Kurşun kalemin genellikle sadece yazı yazmak için kullanılabilecek bir araç olduğunu düşünürüz. Yapısı ve kullanımı son derece pratik olan bu kalemle ilgili olarak sanatçı Salavat FİDAİ’nin farklı bir düşünceye sahip olduğu kesin. Bu rus sanatçı, minyatür sanatında yeni ufuklar açtı ve kurşun kaleme yepyeni bir anlam ve görünüm kazandırmış oldu. Başarılı bir minyatür sanatçısı olmadan, avukat olarak çalıştığını belirtelim. Karmaşık davalardan sıkıldığı bir günde ofis kapılarını kapattı ve kendini yeteneğinin de farkında olduğu sanata adamaya karar verdi. İlham kaynağı ise ünlü sanatçı Dalton Ghetti idi.
Kurşun kalem son derece kırılgan olduğu için, Salavat sadece çok dikkatli olmakla kalmayıp, aynı zamanda çok da sabırlı davranmalıdır. Kalemlerin uçlarına mikro heykeller yapmak ciddi zaman ve emek gerektiren bir iştir. İnce işçilik için bir büyüteç, kesici ve ince bir fırçaya ihtiyaç duymaktadır.

Sınırsız ilham

Bu serbest sanatçının eserleri, zihnin sonsuz üretim yapabilecek bir enstrüman olduğunun kanıtıdır. Ortaya koyduğu ince detaylar, mükemmel minyatür heykellerin oluşmasının önünü açmaktadır. Fidai’nin yapabileceklerinin sınırı olmadığının kanıtı, şimdiye kadar yaptıklarıdır. Bir kurşun kalemin ucundaki belli bir şeklin ortaya çıkması 6-12 saatlik sıkı bir çalışmanın sonunda ortaya çıkabilmektedir. Sonuçların nefes kesici olduklarını aşağıdaki resimlerde göreceksiniz.
Oyma sanatında ünlü olmasına rağmen Fidai, aynı zamanda yağlı boya resimlerinde de kendini zaman zaman göstermektedir.
Bizlerinde ilgisi çeken bu minyatür sanatını viraliste olarak sizlerle de paylaşmak istedik. Hoşunuza gideceğine inanarak sizleri bu sanat eserleriyle baş başa bırakıyoruz.

1. Simsons – Bart Simson

Bart simson

2. Mikro Burj – Khalifa

Burj Khalifa

3. Big Ben Heykeli

Big Ben

4. Mikro gitar

Gitar

5. Mini Astronot

Astronot

6. Kutudaki Balıklar

Kutudaki balıklar

7. Fil

Fil

8. Siyah At

Siyah At

9. Üstat Joda

Joda

10. Game of Thrones

Game of Thrones

11. Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi

12. Romantik Gül

Romantik Gül

13. Kalpler

Kalpler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir