Kapat

Sirkeyi Klozetin Rezervuarına Dökün ve Sifonu Çekince Olacakları İzleyin!

Sirke ile tuvalet temizliği

Çoğumuz evimizde, özellikle vücudumuzun bakterilere karşı en savunmasız olduğu tuvalet gibi yerleri temiz ve hijyenik tutmaya özen gösteririz. Ancak temizleyiciler ve dezenfektanlar her zaman istediğimiz sonucu vermeyebilir. Bu nedenle hangi alternatiflerin en sonuçlara ulaşma konusunda bize yardımcı olabileceğini bilmemizde fayda var. ViraListe olarak tuvaleti daha temiz ve hijyenik hale getirmeye yardımcı olmak için basit ama etkili bir yöntem paylaşmak istedik.

Ne yapılmalı?

Dış kirleri temizlemek ve tuvaleti dezenfekte etmek için şunlara ihtiyacınız olacak:

  1. Bir bardak sirke.
  2. Karbonat.

Sirke ve Soda Kullanarak

Bir bardak sirkeyi 40° C’ye kadar ısıtın ve karbonat ile karıştırın. 200 mililitre sirke için 1 çorba kaşığı karbonat yeterli olacaktır. Elde ettiğiniz karışımı klozetin rezervuarına dökün ve birkaç saat bekleyin. En ideal sonuç için uygulamayı, tuvaleti kullanmadığınız gece saatlerinde yapmanız daha iyi olacaktır. Mükemmel sonucu almak içinse, uygulamayı birkaç kez tekrar etmeniz daha iyi olacaktır.

tuvalet temizliği ve hijyeni

Yalnızca Sirke Kullanarak

Musluğunu kapatarak rezervuarı boşaltın. İç yüzeyini kuru bir bezle silin ve lekeli bölgeye sirke ile nemlendirilmiş bir bez uygulayın. 2-6 saat sonra kirleri metal olmayan bir kazıyıcı kullanarak temizleyebilirsiniz.

Sirke ne yapar?

  1. Kireçleri çözer.
  2. Paslanmayı giderir.
  3. Kendisini buharlaştırarak hoş olmayan kokuları giderir.
  4. Böbrek taşlarını eritir.
  5. Dizanteriye neden olan Shigella bakterilerini ve koli basilini öldürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir