Kapat

Survivor İzleyenler Coconuts (Hindistan Cevizi) Alet Kullanmadan Nasıl Kırılır, Biliyor musunuz?

Hindistan cevizi

Hindistan Cevizi  Coconuts  Nasıl Yenilir?

Acun Ilıcalı’nın Türkiye ile tanıştırıp yayınlandığı tüm dönemlerde reyting rekorları kıran yarışma SURVİVOR, sürekli yarışmacı, yarışma , kural ve benzeri değiştirse de Survivor adasında yiyecek ve enerji adına  Hindistan cevizi (Coconuts) can simidi olmaya devam ediyor. Tropikal bir adanın vazgeçilmezi olan Coconuts ( Hindistan cevizi) çok besleyici ve güçlendirici olduğu gibi yüksek oranda fakat kolayca sindirilebilen yağ içerir. Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Bu yağ hem fiziksel hem de kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzer. Hindistan cevizi bütün amino asitleri içeren yüksek kalitede protein içeriğine sahiptir. Potasyum, sodyum, magnezyum, ve kükürt açısından da zengin bir besindir. Dolayısıyla Survivor adasında kısıtlı besinle yaşamaya çalışan Survivor yarışmacılarının uğrunda en çok savaş verdiği yiyecek Coconuts ( Hindistan cevizi) olduğu gibi zaman zamanda hazırlanması ile büyük kavgalara neden oluyor. Zira Coconuts’un ( Hindistan cevizi) içine bir alet ile bile oldukça zor ve zahmetli bir şekilde ulaşılabiliyor.

Peki tropik bir adaya düştünüz ve Coconuts ( Hindistan cevizi) kıracak herhangi bir aletiniz yok. Eğer şimdi bahsedeceğimiz Hindistan cevizi (Coconuts) kırma tekniğini bilmez iseniz oldukça zorlanacağız gibi zaten korumanız gerekli olan enerjinizi de boşa harcamış olacaksınız.

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Öncelikle Hindistan cevizini (Coconuts) sallayarak boş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yoksa boş bir Hindistan cevizi (Coconuts) için boşu boşuna vakit ve enerji kaybedeceksiniz. Hindistan cevizi (Coconuts) sallanır ve içinde bulunan suyun sesi duyulur. Bu sesi duyduktan sonra Hindistan cevizini (Coconuts) kırmak için  tabanı( daha düz olan kısım) yere taş ve benzeri kullanarak sıkıştırın. Sivri kısmı dik bir şekilde yukarıda kalan Hindistan cevizinin (Coconuts) üzerine kaldırabildiğiniz büyüklükte taş atarak çatlamasını sağlayın. Bir kaç kez veya farklı büyüklükte taş kullanmanız gerekebilir. Hindistan cevizinde (Coconuts) bir kaç yerinden yarıklar ve çatlaklar oluşacaktır. Bundan sonra işiniz kolay, elinizle kolayca ayırabileceğiniz bir şekilde biraz güç kullanarak iç bölümdeki yumruya ulaşabilirsiniz. Bu arada diğer bir bilgi notu da bu Hindistan cevizinin (Coconuts) dış kabuğunun içinde bulunan lifler ateş yakmak için vazgeçilmezdir. İç bölüme ulaştığınız da  üzerinde bulunan çizgi şeklinde ki hatta dik  olacak şekilde keskin bir kayaya hızlıca vurduğunuzda sanki keskin bir bıçakla ikiye yarılmışcasına ayrılacak. Biz yazarak anlatmaya çalıştık ancak Hindistan cevizi (Coconuts)  nasıl kırılır videosu da mevcut izlemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir