Kapat

Tatil Valizinde Mutlaka Olması Gereken 6 Şey

Tatil Valizinde Olması Gerekenler

Uzun ve yorucu bir yılın ardından sabırsızlıkla beklenen yaz tatilinin, kusursuz ve tam anlamıyla dinlenerek geçmesi için en önemli konuların başında tatil valizi hazırlama gelir. Zira lazım gelen bir şeyin elinizi attığınızda valizinizde olmaması canınızı sıkabilir. Bunun yanında, özellikle deniz tatilinde yanınızda mutlaka olması gerekenler kadar kişisel bakım, keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacaklar gibi tatil valizinizin olmazsa olmazlarına dikkat etmelisiniz.

#1. Plaj kıyafetleri

Tatil dendiğinde akla ilk gelenler deniz ve havuzdur. Tatil valizinizde eksiksiz bir plaj çantasına sahip olmak  plaj giyimine dair tüm detayları yanınıza almayı unutmayın. Mayo, bikini, pareo, plaj havluları, plaj terlikleri ve hepsini içine atacağınız plaj çantası ilk alınacaklar arasında olmalı.

#2. Bakım ve güzellik setleri

Evdeki tüm bakım ürünlerinizi yanınızda götüremeyeceğiniz kadar yeriniz olmayabilir. Bu durumda temel ihtiyaçlarınızı içinde  bulunduran bakım setleri ya da pratik bir yaz makyajı için ihtiyacınız olacak ana malzemeleri bulunduran bir makyaj setini valizinizden eksik etmeyin deriz.

#3. Güneşten korunma

Tatilinizin ıstıraba dönüşmemesi adına valizinizi hazırlarken güneşten korunmak için tüm önlemleri aldığınıza emin olun. Tatiliniz boyunca cildinizi korumak için güneş koruma faktörlerini bulunduran kremi, güneş gözlüğünüz ve güneşin altında uzun süre kalacağınız durumlarda oturabilmemiz için bir şapka da atlanmayacak detaylar arasında.

erkek için tatil valizi

#4. Teknolojik detaylar

Tatilde teknolojiden uzak durmak isteyenlerin bile vazgeçemeyeceği ya da hayatımıza entegre olmuş bir çok teknolojik ürün artık hayatımızda.  Kim akıllı telefonun şarjının bitmesini ister? Bunun yanında güneşlenirken müzik dinlemek ya da internette gezinmek, oyun oynamak isteyenler de olabilir. Dolayısıyla tatil valizi hazırlarken şarj cihazları, taşınabilir şarj aleti (Power bank),  kulaklığınız varsa tabletinizi de alın.

#5. Keyif hazırlıkları

Tatilde denilince vazgeçilmezlerden biride tembelce geçirilecek zamanlarda okumaya zaman ayırmak olsa gerek. Valizinize yepyeni bir kitap, dergiyi ya da çizgi romanı koymayı unutmayın ya da bir e-kitap okuyucuyu da olabilir.

#6. Unutulmaması gereken detaylar

Tatilin en sıkıcı yanlarından biride sivrisinek, böcek ve benzeri tarafından ısırılmaktır. Yine bavulunuzda sinek-böcek kovucu sprey yanında ısırmalara karşı bir krem olmalı. Ayrıca başınıza gelebilecek herhangi bir kazaya karşı temel  ilk yardım kutularından da valizinizde bulunmalı. Güneşe karşı tüm önlemleri alsanız bile bir anlık dalgınlık veya hata sonucu, cildinizde oluşacak güneş yanıklarına karşı da  güneş yanıklarına karşı etkili krem bulundurun deriz.

“Tatil Valizinde Mutlaka Olması Gereken 6 Şey” üzerine 1 yorum

  1. Birol Taşkesen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir