Kapat

Evcil Hayvan Olarak Beslenen 11 Olağandışı Hayvan

evde beslenen ilginç hayvan türleri

Birçok kişi evinde küçük de olsa bir evcil hayvan besliyor. Genelde bu hayvanlar kedi, köpek, muhabbet kuşu, papağan ya da balık oluyor. Kısa sürede ailenin bir üyesi olmayı başaran bu hayvanların dışında, evlerinde olağandışı hayvan türlerini besleyenler de var. Sizin tehlikeli ya da tiksindirici bulabileceğiniz bu hayvanların bir listesini hazırladık.

#1. Tarantula

tarantula beslemek

Bazı insanlar bir tarantula gördüğünde çığlık atarken, bazıları ise ona doğru koşar. Bu canlılar 10-25 yıl arasında yaşayabilirler ve yaklaşık 50 TL gibi bir ücretle sahip olabilirsiniz.

#2. İmparator Akrep

Akrep Beslemek

Bu parlak siyah canlılar, birçok insanı korkutacak büyük ön pençelere sahiptir. Bununla birlikte, imparator akrep evcil hayvan olarak beslenen en yaygın akrep türüdür.

#3. Sakallı Ejder

Sakallı Ejder

Sakallı ejder adını başının etrafındaki sivri uçlu sakal benzeri uzuvlarından almıştır. 30-60 cm arası büyüklüğe erişebilen bu canlıyı evcil hayvan olarak besleyen birçok kişi vardır.

#4. Uçan Kuskus

Uçan Kuskus

Uçan kuskus gerçekten benzersiz bir canlıdır. Çünkü son derece sosyal ve insanlara kolayca bağlanırlar. Yalnız bırakıldıklarında inanılmaz derecede üzüldükleri için, çift olarak beslenmesi önerilmektedir. Öyle ki yalnızlık bu hayvanların ölümüne bile neden olabilmektedir.

#5. Kirpi

Kirpi beslemek

Üzerlerinde yaklaşık 5.000 ila 7.000 arasında diken olan kirpilerin ömrü, 3 ila 8 yıl arasındadır. Eğer bu küçük canlılardan birine sahip olmak istiyorsanız, itinalı bir hazırlık yapmayı unutmayın. Zira çok fazla bakıma ihtiyaç duymaktadırlar.

#6. Kokarca

Kokarca Beslemek

İnanması güç ancak kötü kokularıyla bilinen kokarcalar da evcil hayvan olarak beslenmektedir. Tehlike anında kötü koku salgılayan kokarcalar hassas, akıllı ve meraklı hayvanlardır. Eğer beslemek istiyorsanız, onları korkutmamak için büyük çaba sarf etmeyi unutmayın!

#7. Kapibara

Kapibara beslemek

Kapibara, 150 kilo ağırlığa erişebilen son derece büyük bir kemirgen türüdür. Birçok kişi akıllı, eğlenceli ve sosyal olan kapibaraları severek besliyor.

#8. Çöl Tilkisi

Çöl Tilkisi

Bu küçük canlılar Taco Bell chihuahua köpeğine benzerlikleri ile biliniyor. Çöl Tilkisi, tüm tilki türleri içinde en sosyal olanıdır ve bu yüzden birçok kişi tarafından evcil hayvan olarak beslenmektedir.

#9. Kinkaju

Kinkaju

Kinkaju son derece sevecen bir memelidir ve insanlarla harika geçindiği bilinmektedir. Kinkaju’yu harika bir evcil hayvan yapan özellikleri ise uysal ve eğlenceli olmasıdır.

#10. Serval

Serval kedisi

Serval, 20 kilogram ağırlığa ve 60 santimetre boya ulaşabilen büyük bir kedi türüdür. Ayrıca yaklaşık 19 yıl ömrü vardır.

#11. Madagaskar Tıslayan Hamam Böceği

Madagaskar Tıslayan Hamam Böceği

Çok garip ama bu hamamböceği, diğer hamamböceklerinde var olan bakteri, virüs ve solucan gibi zararlı organizmalara sahip olmadığı için popüler bir evcil hayvan haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir