Kapat

Vin Diesel Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 22 Gerçek!

Vin Diesel’in kim olduğunu bilmeyen varsa, dünya da yaşadığından emin olmalıdır. Ancak öyle bir ihtimal yok diye farz edip, varsa da son olarak Hızlı ve Öfkeli film serisini en kısa zamanda Google’da aratmalarını tavsiye ediyoruz. Merakla beklenen yeni filmleri ise Galaksinin koruyucuları ve hızlı öfkeli 8 olacak gibi görünüyor.

Vin Diesel’in popülerliği ne kadar olursa olsun, bazı kişilik özellikleri halk tarafından tam olarak bilinmiyor. Mesela bir rapçi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yetenekli Hollywood yıldızı hakkında kesinlikle bilinmeyen çok şey var.
Öyleyse Vin Diesel hakkında merakları giderecek birkaç bilgi verelim.

1. Gerçek adı Mark Sinclair.

Vin Diesel

Ekran adı olan Vin, onu evlat edinen babasının soyadı “Vincenté den gelmektedir. “Diesel” ise bir fedai olarak çalıştığı günlerden geliyor. Mark Sinclair adı da ekran için fena olmasa da, vin Diesel’in daha etkileyici olduğunu kabul etmek gerekir.

2. Bir ikizi var.

Vin Diesel'in ikizi Paul Vincent

Paul Vincent adında bir ikiz kardeşi bulunuyor. Paul, “Multi Facial” isimli ilk projesinde Vin Diesel’e yardımcı bile olmuştur.

3. Babası oyuncu koçuydu.

Vin Diesel

Onu evlat edinen babası, büyüdüğü yerde tiyatro yönetmeni ve oyunculuk eğitmeni olarak çalıştı. Şimdi Vin Diesel’in oyunculuk yeteneğinin nerden geldiğini biliyoruz.

4. Bir tiyatroda oyunculuğa başladı.

Vin Diesel

7 yaşındayken bir tiyatro oyununda yönetmen tarafından keşfedildi. “Dinosaur Door” isimli oyun için rol teklifini kabul ederek ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Gerisini siz biliyorsunuz.

5. İlk filmini yazmış, yönetmiş ve oynamış.

Vin Diesel

1995 Cannes film festivalinde, ırkçı bir aktörün mücadelesini anlatan, yarı otobiyografi filmi olan “Multifacial” ‘de başrol oyuncusu, yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptı. Ayrıca filmin müziklerini besteledi ve çaldı. 3000 dolarlık sıkı bir bütçeyle ve birkaç günlük çekim süresiyle rağmen, film bağımsız film dünyasında büyük bir başarıya ulaştı.

6. 3 çocuğu var.

Vin Diesel

Özel hayatı konusunda pek ortalarda görülmeyen Vin, uzun süredir birlikte yaşadığı kız arkadaşı Paloma Jimenez ile 3 çocuğa sahip. Hania Riley adında bir kızları, Vincent Sinclair ve Pauline adlarında iki erkek çocukları bulunuyor.

7. Demir Dev’in arkasındaki ses.

Vin Diesel

Dev yabancı robotun seslendirilmesinde rol aldı. Aynı filmde Jennifer Aniston ve Harry Connick ile birlikte oynadı.

8. “Riddick” adlı filmi kendi kendine finanse etti.

Vin Diesel

Yönetmen ve senarist David Twohy ile kavramlaştırdığı “Riddick” filmine neredeyse tüm servetini yatırdı. Aslında evini teminat olarak kullandı. 38 milyon dolarlık nispeten küçük bir bütçeyle yapılan bu girişim, uluslararası bir başarı ve 100 milyon dolarlık bir gişe getirisi ile sonuçlandı.

9. Sosyal medyanın en çok takip edilenlerinden.

Vin Diesel

Diesel, facebook’ta 100 milyondan fazla takipçisiyle en fazla takip edilenler listesindedir. Cristiano Ronaldo ve Shakiranın birkaç milyon gerisinde en üst sıralarda yer almaktadır.

10. Dövmesi yoktur.

Vin Diesel

Her ne kadar sinema perdelerinde mürekkeple süslediklerini görsek de, gerçekte dövmesi bulunmuyor. Dövmelerden hoşlanmıyor izlenimi veriyor.

11. Bir imparatorluğa doğru ilerliyor.

Vin Diesel

Ünlü bir aktör olmanın yanında, one race films isimli bir yapım şirketine ve Tigon Studios adlı bir oyun geliştirme şirketinin patronluğunu yapıyor. İlginç olan ise, bunların hepsi sadece para kazanmak için değil tutku için kurulmuş şirketlerdir. Tigon studios, aslında Diesel’in kalbinde ayrı bir yeri olan “Riddick” dünyasında dönen oyunların yaratılmasında büyük rol oynamıştır.

12. Eskiden rapçi ve Break dansçıymış.

Vin Diesel

Profesyonel bir aktör olmadan rapçi ve break dansçı olma hayaliyle çalıştı. Başarılı olduğunu söylemek doğru değilse de, çabasını takdir etmek gerekir.

13. Neredeyse Daredevil olacaktı.

Vin Diesel

Ben Affleck almadan önce bu rol önce Diesel’e teklif edilmiştir. Ancak, o dönemde xXx’in Xander Cage rolüne odaklandığı için teklifi reddetmiştir. Bu kararına pişman olmadığına eminiz.

14. Ataları?

Vin Diesel

Diesel, biyolojik babasıyla tanışmayı başaramasa da, anne tarafından Alman, İskoç ve İngiliz kanının damarlarında aktığının farkındadır.

15. Filmlerinde annesi ona cesaret vermiştir.

Vin Diesel

Başlangıçta hem oyunculuk hem de senaristlikte başarılı olamadı. Annesi daha sonra kendi filmlerini üretmeye başlamasını teşvik eden “Kullanılmış Otomobil Fiyatlarıyla Özel Filmler” isimli bir kitap vermiştir.

16. Tele pazarlamacı olarak çalıştı.

Vin Diesel

Derin ses tonuyla birlikte bu işte oldukça başarılı oldu. 18 aylık bir süre içerisinde “Strays” filmini finanse edebilecek yaklaşık 40 bin doları kazanmıştır.

17. Yüzlerce kavga içerinde yer almıştır.

Vin Diesel

Bir fedai olarak çalıştığı için, on yıl boyunca neredeyse her gece bir kavganın içerinde yer almıştır. 500’den fazla kavgaya girdiğini ve hoş olmadığını söylüyor.

18. Senaryo yazma konusunda Spielberg’e tavsiyelerde bulundu.

Vin Diesel

“Er Ryan’ı Kurtarmak” filmi çekilirken Diesel, efsanevi yönetmen Spielberg’in sinirlerini bozma riskini göz ardı ederek, bir savaş filminin nasıl çekilmesi gerektiği konusunda tavsiyede bulunma cüretini göstermiştir.

19. Yağlanmaktan çekinmedi.

Vin Diesel

Vin Diesel, 2006 yapımı “Find Me Guilty” filmindeki şişman Jackie rolü için fazlasıyla kilo almıştır. Üzücü olan ise filmin yeterli gişe başarısını alamayışıydı.

20. Kazanılamayan 25 milyon dolar.

Vin Diesel

Hızlı ve öfkeli filmi için kendisine 25 milyon dolarlık başrol teklifine rağmen hikayeyi beğenmediği için reddetti. Bunun yerine kendisine 50.000 dolar kazandıran “The Chronicles of Riddick” te yıldız olmayı seçmiştir.

21. Dominik Cumhuriyetine aşık.

Vin Diesel

Nedeni bilinmiyor ama, belki de onu çeken bölgenin çok kültürlülüğü. Aslında ülkenin eski Cumhurbaşkanı Leonel Fernandez ile dost.

22. 80’lerin rapçilerinden “Kwame” ile birlikte rap.

Vin Diesel

O zamana kadar oldukça ünlü bir rapçi olan “The Boy Geius” olarak da bilinen kuzeni Kwame ile rap dünyasına girmek için harekete geçti. Hatta Kwame’nin müzik videolarının bazılarında rol aldı.

“Vin Diesel Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 22 Gerçek!” üzerine 2 yorum

  1. yasin çetinkaya says:
  2. Ekrem Furkan kef says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.