Kapat

Vücudunu Şişirebilen 10 Hayvan Türü

Balon Balığı

Doğada yaşayan binlerce hayvan türü arasından öyle garip olanlar var ki, kimisi yaşam tarzlarıyla, kimisi beslenme tarzlarıyla, kimisi de ilginç görünümleriyle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Özellikle denizlerde yaşayan canlı türleri arasında rengarenk görünümleriyle göz kamaştıran canlılar yaşıyor dünyamızda. Bu yazımızda garip hayvanlardan bahsedeceğiz. Bu garip hayvanların bir ortak özelliği var; kendilerini şişirebiliyorlar! Bu hayvan türleri, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı kendilerini savunmak için ve karşı cinse kur yapmak için bu davranışı sergiliyor. İşte Kendini Şişirebilen En Garip 10 Hayvan Türü;

#1. Fregat Kuşu

Fregat Kusu

Uzun kanatlı, çatal kuyruklu tropik okyanus kuşları olan Fregat kuşları, yiyeceklerini okyanus yüzeyinden çıkaran ve diğer kuşların yiyeceklerini toplayan çevik bir kuş türüdür. Çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde yumurtadan çıkar ve iklim değişikliği ile birlikte kuzeye doğru göç ederler.

#2. Şişen Engerek Yılanı

Sisen Engerek Yilani

Şişen Engerek, Afrika savanasında ve otlaklarında bulunan zehirli bir yılan türüdür. Tür, muhtemelen kıtadaki en yüksek nüfusa sahip ve en geniş bölgeye yayılmış yılandır.

#3. Deniz Fili

Deniz Fili

4.5 ton ağırlığa ve 7 metre uzunluğa ulaşabilen Deniz Filleri’nin kuzey ve güneyde yaşayanlar olmak üzere iki türü vardır. Kuzey deniz filleri ortalama 9 yıl, güney deniz filleri ise ortalama 20-22 yıl ömre sahiptir.

#4. Adaçayı Tavuğu

Adacayi Tavugu

Adaçayı kuşu gıdasını ve barınağını, adını da aldığı adaçayı bitkisinden çıkartan etkileyici ve karizmatik bir kuş türüdür. Hem erkek hem de dişiler, benekli ve kahverengimsi-gri renktedir. Beyaz göğüs tüyleri ve kendilerine has baş tüyleri, üreme mevsimi olan ilkbaharda erkeklerin ayırt edilmesini sağlar. Erkekler beyaz uçları olan siyah kuyruk tüylerine sahipken, dişilerin kuyruklarında siyah, kahverengi ve beyaz lekeler vardır.

#5. Uluyan Maymun

Uluyan Maymun

Güney ve Orta Amerika ormanlarında yaşarlar. Uluyan maymunlar, yoğun yağmur ormanlarında 3 mil uzağa ulaşabilen yüksek sesleriyle ünlüdürler.

#6. Toy Kuşu

Toy Kuşu

#7. Şişen Domates Kurbağası

Sisen Domates Kurbagasi

#8. Kır Tavuğu

Kır Tavuğu

#9. Balon Balığı

Balon Balığı

#10. Mors

Mors Hayvani

İlginizi Çekebilir: Hayvanlar Hakkında Muhtemelen Duymadığınız 10 İlginç Bilgi

“Vücudunu Şişirebilen 10 Hayvan Türü” üzerine 21 yorum

 1. iznik tiles says:
 2. hgs yükleme says:
 3. atakan says:
 4. asansör perdesi says:
 5. aktüel ürünler says:
 6. paykasa says:
 7. instagram giriş says:
 8. Asansör says:
 9. yıldırım satılık daire says:
 10. finansal fikirler says:
 11. Kuvings Türkiye says:
 12. scripthanem says:
 13. emre says:
 14. beyzam says:
 15. Sohbetay says:
 16. canlı tv says:
 17. elektronik sigaralar says:
 18. BDSM says:
 19. Vural Bey says:
 20. Şok Aktüel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir