Kapat

Will Smith Hakkında Birçoğumuzun Bilmediği 15 Gerçek

Will Smith'in ilk eşi Sheree Zampino

Şimdiye ana kadar iki kez En İyi Oyuncu oscarına aday gösterilen Will Smith Siyah Giyen Adamlar, Umudunu Kaybetme ve Ben Efsaneyim gibi filmlerde gösterdiği performanslarla milyonların gönlünde taht kuran başarılı bir oyuncudur. Kişiliği ile de birçok kişi tarafından dünyanın en iyi insanlarından biri olarak gösterilir. Sinemaseverlerin favori filmleri arasında en az bir Will Smith filmi vardır dersek abartmış olmayız. Tüm bunlar Will Smith hakkında herkesin bildiği gerçekler. Yazımızın konusu ise Will Smith hakkında bilinmeyen gerçekler olacak.

Özel hayatından kariyerine Hollywood’un başarılı oyuncusu Will Smith hakkında birçok insanın bilmediği gerçeklerle karşınızdayız.

1- Gerçek adı

Birçok unutulmaz filmde başrolde yer alan Will Smith’in gerçek adı Willard Carroll Smith‘dir.

2- The Matrix’deki Neo rolü aslında ona teklif edilmiştir

1999 yapımı popüler bilimkurgu filmi The Matrix‘in başrolünde Keanu Reeves yer almıştı. Ancak “Neo” rolü ilk olarak Will Smith’e teklif edilmişti. Smith bu rolü Wild Wild West (Vahşi Vahşi Batı) filminde oynayabilmek için reddetti.

3- En büyük pişmanlığı

The Matrix’teki Neo rolünü reddetmesi tüm kariyerinde yaşadığı en büyük pişmanlığıdır. Doğal olarak Vahşi Vahşi Batı da en çok pişman olduğu filmdir.

4- Rock The House

Will Smith, 1987 yılındaki rap albümü Rock The House‘un başarısı sayesinde 18 yaşından önce milyoner olarak, Billboard’s Top 200‘e (En çok satan albümler listesi) girmeyi başarmıştır.

Rock The House Will Smith

5- Eğitim Durumu

Smith, Philadelphia’daki Overbrook Lisesi’nden mezun oldu. Fakat başarılı rockçı zaten bir milyoner olduğu için herhangi bir üniversiteye gitmeyi hiş düşünmedi.

6- Jada ve Will

Will ve Jada Pinkett Smith, Hollywood’un en güzel çiftleri arasındadır. Çift, Smith’in başrol oynadığı The Fresh Prince of Bel-Air filminde oynayacak kadın oyuncuyu seçme görüşmelerinde tanıştı. Filmdeki kadın oyuncu rolünü Nia Long almış olsa da, Jada gerçek hayatta Will’in kalbini kazanmayı başardı.

Wiil Smith ve eşi Jada Pinkett Smith

7- İlk Eşi

Will’in ilk eşi, 1992-1995 yılları arasında üç yıl evli kaldığı Sheree Zampino‘dur. Çiftin Willard Christopher Smith III, bilinen adıyla Trey Smith adlı oğulları vardır.

Will Smith'in ilk eşi Sheree Zampino

8- Dünya Rekoru

Will Smith, 2005 yılında oynadığı üç filmin de hasılat rekoru kırmasıyla Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girmeyi başarmıştır.

Will Smith Guinness Dünya Rekorları Kitabı

9- Bay ve Bayan Smith

Mr. and Mrs. Smith filminin yönetmeni, Brad Pitt ve Angelina Jolie‘den önce filmde oynamaları için Will Smith ve Catherine Zeta-Jones‘u düşünmüştür.

Bay ve Bayan Smith

10- Bay Temmuz

Başarılı filmlerinin çoğunun Temmuz aylarında gösterime girmesinden dolayı, medya Will Smith’e Bay Temmuz lakabını takmıştır.

Mr. July (Will Smith)

11- Zekası

2005 yılında Hollywood’da En Zeki 50 İnsan listesinde 5. sırada yer almıştır.

12- Umudunu Kaybetme’deki Rubik Küp Sahnesi

Will Smith, unutulmaz filmlerinden Umudunu Kaybetme’deki rubik küp sahnesinde küpü 55 saniyede gerçekten çözmüştür.

13- Satranç oynamayı seviyor

Will’in akıllı bir insan olduğunu gösteren bir başka kanıt daha var. Will, yedi yaşında babasından öğrendiği satranç konusunda da oldukça başarılıdır.

14- İki dil bilmektedir

Will, çok akıcı bir şekilde İspanyolca konuşabilmektedir.

15- İflasın eşiğinden döndü

1990’da neredeyse iflas etmek üzere olan Will Smith, The Fresh Prince of Bel-Air filmi ile yeniden başarılı bir süreç yakalamıştır.

The Fresh Prince of Bel-Air

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir