Kapat

Yüz Şeklinize Göre En Uygun Saç Modelini Seçmek İçin 6 Etkili Öneri

Yeni bir şeyler deneyerek görünümünüzü değiştirmekten hoşlanıyorsanız, size verebileceğimiz en önemli tavsiye, cesur olmanız gerektiğidir. Ancak kendinizi profesyonel stilistlerin eline bırakmadan da, benzersiz özelliklerinizden yola çıkarak neyin sizin için daha iyi olacağını bulabilirsiniz.
Bizler viraliste olarak, bedenimizin aynası olan yüz şeklimize göre nasıl daha modern ve tarz olunabileceğini gösteren tavsiyeleri resimli halleriyle derledik. Gerçekten işinize yarayacağını, size yepyeni bir görünüm kazandıracağını düşünüyoruz.

Yüzünüze en iyi gidecek saç şekli hangisi mi?

1. Oval yüz

Oval şekilli bir yüze sahipseniz, herhangi bir saç tasarımının size uyabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak daha önce denemediyseniz, ya da kısa süreliğine tercih ettiyseniz resimdeki 3 tavsiyeyi önemsemenizi tavsiye ederiz.

Oval yüz

2. Yuvarlak yüz

Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, saçlarınızın uzun olması en doğru tercih olacaktır. Özellikle bu yüz hatlarına sahip kişiler, çene seviyesinden daha yukarıda yani kısa saç tercih etmemelidir. Bu yüze gidecek en iyi tercihler ise resimden görülebilir.

Yuvarlak yüz

3. Dikdörtgen yüz

Dikdörtgen yüzlü kişiler, belirgin elmacık kemikleri ve çene kemiğine sahip yüz hatları vardır. Bu yüz şekliyle en uyumlu saç şekilleri resimde görülmektedir.

Dikdörtgen yüz

4. Üçgen yüz

V yüz olarak da tanımlanan bu yüz şeklinin en belirgin yeri sivri çene kısmıdır. Bu yüz şekline sahip kişilerin yapması gereken, yanak ve gözlerini ön plana çıkaracak modelleri tercih etmelidir.

Üçgen yüz

5. Elmas yüz

Elmas biçiminde yüz hatları olan kişiler, elmacık kemiklerinin yarattığı çıkıntıları yumuşatacak ve düz saç tarzlarından kaçınacak tercihler yapmalıdır.

Elmas yüz

6. Kare yüz

Bu yüz şekli için tavsiyemiz, daha genç bir görünüm için keskin bir şekilde görünen köşe noktaları yumuşatmaktır. Yanaklarınızı kaplayacak saç stilleri en iyi seçenekler olacaktır.

Kare yüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir