Kapat

Düz Bir Karın İçin 10 Etkili Tavsiye

Düz karın öncesi ve sonrası

Yaklaşan bahar mevsimi düz bir karın konusunda hazırlanmak için mükemmel bir zaman. Mekik, buhar banyosu ve diğer egzersizler düz ve sıkı bir karın elde etmek için yeterli değildir. Aslında bu egzersizler karın kaslarınızı güçlendirmek için doğru davranışlardır, ancak karın bölgesi yağlarının yakılması konusunda tam olarak yardımcı olmaz. Doğru olan ise, egzersizlerle beraber sağlıklı ve düzgün beslenme konularında kendimizi geliştirmek ve buna göre davranmak, yaşamaktır. Düz bir karın ve güvenle mayo giyebilmek için bu ipuçlarını izleyerek başlayın.

düz bir karın için tavsiyeler

Düz Bir Karın İçin Etkili Tavsiyeler

1. Protein

Protein alımını arttırabilirsiniz. Bunun için en basit yöntem sabah kahvaltılarında yumurta tüketmektir. Bu şekilde metabolizmanız hızlanacak ve yağ yakımı kolay hale gelecektir. Ayrıca yumurta yoluyla aldığınız protein tokluk hissi verecektir. Protein kesinlikle kas kaybetmeden yağ kaybetmek için önemlidir.

2. Her Gün Elma Yiyin

Düz ve sıkı bir karın için beslenmenizde sebze ve meyvenin olması son derece önemlidir. Meyve ve sebzeler lifli gıdalar olduğu için sindirimi kolaylaştırır. Size tavsiyemiz, tokluk hissi de veren elmayı her gün bir tane tüketmeniz.

3. Doğru Ağırlık Kaldırma Egzersizi

Hayatınızda egzersiz olmasa, vücudunuz kaslanmaya devam edecektir, ancak bu aynı zamanda yakmanız gereken daha fazla kalori anlamına gelecektir. Ağırlık kaldırma metabolizmanın hızlanması için önemlidir. Düz bir karın için egzersizlerin yanında ağırlık da kaldırmalısınız.

4. Su

Her gün yeterli su içmek, düz bir karın ve kilo verme konusunda son derece önemlidir. Yemeklerden önce 1 bardak su içerek bu işe başlayabilirsiniz. Bu 1 bardak su, yemek öncesinde açlığınızı bir miktar da olsa bastıracaktır.

5. Kardiyo Egzersiz

Düz bir karın için 3-60 dakika arasında yüksek yoğunluklu egzersiz programı uygulayabilirsiniz. Bunun için 10 dakika koşu, 1 dakika sprint, 5-10 mekik ve 15-20 şınav şeklinde program yapabilirsiniz. Eğer iyi bir sonuç almak için bu programı arttırarak 5 tekrar uygulayabilirsiniz.

6. Gece Yemek Yemeyin

Doğru zamanda yemek yemek, düz bir karın için son derece önemlidir. Yatmadan 2-3 saat önce bir şey yememelisiniz. Bazıları için bu zor olabilir ama önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uyurken metabolizma yavaşladığı için yatmadan önce yedikleriniz size sadece kalori kazandıracaktır. Yatmadan önce yemek yerine 1 bardak su ile günü tamamlayabilirsiniz.

7. Pliometri

Pliometri, ani patlama egzersizleri anlamına gelmektedir. Pliometri, hızlı ve düz bir karın için harika hareketlerdir. Pliometri, metabolizmayı hızlandıracak ve kolay yağ yakımını sağlayacaktır. Bu egzersizleri deneyin, göreceksiniz çok eğleneceksiniz.

8. Tuz Alımını Azaltın

Beslenmenizde tuzu azaltmanız, sadece düz bir karın için değil sağlıklı bir yaşam için de son derece önemlidir. Aşırı tuz tüketimi vücutta su tutulmasına ve ödeme neden olmaktadır. Tuzu azaltmak için daha az sodyum içeren deniz tuzu kullanımına geçerek başlayabilirsiniz.

9. Bira

Bira, düz bir karın isteyenlerin en büyük düşmanlarındandır. Düz ve sıkı bir karın için hemen hayatınızdan birayı çıkarın. Hatta şişkinliğe neden olan sodadan da uzak durabilirsiniz.

10. Vücudu Güçlendirin

Vücudu güçlendirmek sadece yoğun egzersiz programlarıyla kaslanmak anlamına gelmez. Bunun başka basit yolları da vardır. Örneğin, iş yerinizde dik ve düzgün oturmak, doğru nefes almak gibi vücut için son derece önemli ve bir o kadar basit şeyleri yaşamınızda önemsemelisiniz. Nefes alıp verirken her seferinde karnınızı sıkıp gevşetmek size düz bir karın için yardımcı olacaktır.

Aslında düz ve sıkı bir karın sahibi olmak zor değildir, sadece bunu istemek gerekir. Sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam sizin için önemli hedefler olmalıdır.

“Düz Bir Karın İçin 10 Etkili Tavsiye” üzerine 3 yorum

  1. karın estetiği says:
  2. Ceren says:
  3. Pelin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir