Kapat

Saç Dökülmesi ve Kellik İçin 2 Günde Saç Çıkartan Doğal Çözüm

kellik_icin_dogal_cozum

Günümüzde saç dökülmesi nedeniyle özgüven eksikliği yaşayan kişiler, pahalı saç ürünlerine ve tedavilerine çok miktarda para harcayabiliyor. Ancak hemen karamsarlığa kapılmayın. Çünkü doğanın eczanesi, saç dökülmesi için de oldukça etkili doğal çözümler barındırıyor. Bu yazıda saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olacak ve sağlıklı saç büyümesini teşvik edecek en iyi ev yapımı saç maskesini nasıl hazırlayacağınızı göstereceğiz.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Hem erkekler hem de kadınlar, dış görünümü olumsuz etkilediği için özgüven eksikliğine neden olan saç dökülmesinden muzdariptir. Peki saç dökülmesi neden olur?

Uzmanlar saç dökülmesinin genellikle stres, gebelik, menopoz, kilo kaybı birçok risk faktörü ve nedeni olduğunu belirtiyor. Vücudumuz tüm stresli durumlara tepki verir. Stres hormonal bir dengesizliğe ve bunun sonucunda da aşırı saç dökülmesine neden olabilir. Ancak saç dökülmesini hızlandıran tiroid bozukluğu, otoimmün hastalıklar, polikistik over sendromu, demir eksikliği, anemi ve kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da saç dökülmesi riskini artırabilmektedir.

Dökülen saçları yeniden çıkarmak

Saç Dökülmesi İçin Doğal Çözüm

Malzemeler:

 • Zeytin yağı
 • Bal
 • Tarçın

Hazırlanışı:

Yapmanız gerekenler çok basit.

 • Sadece 1 çorba kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını, sıcak zeytinyağına ilave edin ve iyice karıştırın.
 • Soğuduktan sonra saç köklerine bu doğal karışım ile masaj yapın ve 15 dakika bekletin.

Bu karışımı birkaç gün kullandıktan sonra, saçlarınızın dökülmesi yavaşlayacak ve saç kökleriniz yeniden oluşmaya başlayacak.

Bu doğal çözümü kullananlar, sonuçlarını genellikle birkaç gün içinde fark ettiklerini ve bu karışımı ile kellilten kurtulduklarını belirtiyorlar.

“Saç Dökülmesi ve Kellik İçin 2 Günde Saç Çıkartan Doğal Çözüm” üzerine 20 yorum

 1. Gökçe says:
 2. Canan Güleç Mert says:
 3. Canan Güleç Mert says:
  • Erdem says:
 4. seda guler says:
 5. Emre says:
 6. Mehmet says:
 7. Nilgün Koyuncuoğlu says:
 8. Sybelle says:
 9. Sevda says:
 10. Cagdas says:
 11. Sedat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir