Kapat

Dünyanın En Eğlenceli 10 Karnavalı

Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

Dünyanın dört bir köşesinde her yıl birbirinden eğlenceli karnavallar düzenleniyor. Ve bu karnavallara birçok ülkeden binlerce turist katılım gösteriyor. İşte dünyanın en ünlü ve en eğlenceli karnavalları.

10- Nice Karnavalı

Fransa’nın Nice kentinde ilk kez 1924 yılında kutlanılmaya başlanan karnaval her yıl şubat ayında milyonlarca turisti çekmektedir.

Nice Karnavalı

9- Quebec Kış Karnavalı

Kanada’nın Quebec kentinde her yıl 1-17 Şubat tarihleri arasında kutlanıyor.

Quebec Kış Karnavalı

8- Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

Kanarya Adalarının Başkenti Tenerife’de her yıl şubat ayında kutlanmaktadır.

Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

7- Münih Fasching Karnavalı

Hristiyanlıktaki “vaschnc” yani büyük perhiz kelimesinden adını alan bu organizasyon, geçmişten günümüze çeşitli danslarla kutlanıyor.

Münih Fasching Karnavalı

6- Köln Karnavalı

Almanya’da Köln şehrinde her yıl, 11. Ay’ın 11.günü saat 11:11’de kutlanmaya başlanır ve günlerce halk sokaklarda özel kıyafetlerle gezer. Tabii ki yerel halka eşlik eden turistler de karnavala renk katan unsurlardan.

Köln Karnavalı

5- New Orleans Mardi Gras Karnavalı

Amerika Birleşik Devletlerinin Louisiana eyaletinde her yılın 6 ocağında kutlanmaya başlanır. Kış dönemine denk geldiği için, yağmurun olmadığı her gün farklı bir geçit töreni düzenlenir.

New Orleans Mardi Gras Karnavalı

4- Venedik Karnavalı

Her yıl yaklaşık 3 milyon turisti çeken bu karnaval İtalya’nın Venedik kentinde büyük bir şölenle kutlanıyor. Festivalin en önemli faaliyeti ise son hafta düzenlenen maske yarışmasıdır. Malumunuz, Venedik maskeleri meşhurdur.

Venedik Karnavalı

3- Salvador de Bahia Karnavalı

Guinness Rekorlar kitabına göre, bu karnaval Dünya’nın en büyük karnavalıdır. Karnaval süresince yaklaşık 4 milyon kişinin ziyaret ettiği şehir de geçit törenlerindeki insan topluluklarının uzunluğu 25 kilometreyi bulabilmektedir. Karnavalın Brezilya’nın Bahia eyaletinde düzenlendiğini belirtelim.

Salvador de Bahia Karnavalı

2- Trinidad Karnavalı

Rengarenk kıyafetli katılımcılar ve bitmek tükenmek bilmeyen eğlenceleriyle meşhur bir karnaval.

Trinidad Karnavalı

1- Rio Karnavalı

Dünyanın en ünlü karnavalıdır. Her yıl, Brezilya’nın Rio kentinde günde 2 milyon kişinin katılımıyla düzenleniyor. Samba okulu öğrencilerinin katılımıyla çok renkli geçmektedir. 1723 yılından beri kutlanan karnaval, çalınan müzikler yapılan samba dansları ile çok fazla ilgi görmektedir.

Rio Karnavalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir