Kapat

Her Evde Bulunması Gereken 4 Faydalı Aroma Terapi Yağı

faydalı aroma terapi yağları

Uçucu özelliğe sahip olan Aroma Terapi yağları çiçek, bitki veya otlardan elde edilen doğal yağlardır. Aroma Terapi özelliğe sahip olan yağlar tedavi edici özelliklere sahip olmalarının yanında son derece yüksek enerji sağlarlar. Aroma Terapi yağları sadece güzel koklamakla kalmaz, aynı zamanda vücudu fiziksel, duygusal ve manevi seviyede iyileştirmeye yardımcı olmak gibi çeşitli amaçlar için de kullanılabilirler. Parfümlerin aksine, bu yağlar insan vücuduna ve çevreye zarar verecek maddeler içermezler. Aroma Terapi yağlarının kullanım alanlarını ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için, en iyi dört Aroma Terapi yağı ve kullanım şekilleri.

Su dolu bir kap içerisine birkaç damla Aroma Terapi yağı damlatarak evinize herhangi bir yan etki olmadan hoş kokular verebilirsiniz.

#1. Lavanta Yağı

Lavanta yağı, Aroma Terapi yağları içerisinde hoş kokusu ve huzur verici yönü ile en çok tercih edilen yağların başında gelir. Lavanta yağı çok sayıda tedavi edici özelliğe sahiptir, ancak en çok bilinen yönüyse kaygıyı azaltmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olmasıdır. Lavanta yağı gününüzü rahat bir şekilde geçirmenize yardımcı olacağı gibi gece de kaliteli deliksiz bir uyku elde etmenizi sağlar.

Lavanta yağının rahatlatıcı etkisinden faydalanmak için en etkili kullanım şekli, temiz bir sprey şişesine 5-6 damla lavanta yağı ile su ekleyerek karışımı oda da ya da yastığınıza püskürtün. Ayrıca küçük bir havlu üzerine birkaç damla lavanta yağı damlatarak yastığınızın altına yerleştirip gece boyunca huzurlu bir uyku uyumanız mümkün.

#2. Nane Yağı

Gününüzün enerji dolu geçmesini istiyorsanız nane yağı canlandırıcı etkisi ile size yardımcı olacaktır. Nane yağı, enerji verici olmasının yanında baş ağrısını geçirir ve hatta migreni hafifletici etkisi bulunmaktadır.

Nane yağının baş ağrısını geçirmede ki kullanım şekli ise, küçük bir pamuğa birkaç damla nane yağı damlatarak başınızın hangi tarafı ağrıyorsa pamuğu o tarafta bulunan burun deliğine yerleştirmektir. Ağrı başınızın sol tarafında toplanmışsa sol burun deliğine nane yağı damlatılmış pamuğu yerleştirin, aynı şekilde eğer başınızın sol tarafı ağrıyorsa sol burun deliğine pamuğu yerleştirin, her iki tarafta da ağrı varsa iki burun deliğine de pamuğu yerleştirip 5 dakika bekletip çıkarın ağrı çarpıcı bir şekilde azalacak ya da tamamen geçecektir.

nane yağı faydaları

#3. Çay Ağacı Yağı

Aroma Terapi yağlarından bir diğeri ise Çay Ağacı Yağıdır. Çay Ağacı Yağı anti-bakteriyel ve mantar önleyici olup evde kullanım için harika bir yağdır. Evinizin her köşesinde mutfak tezgahında, banyoda ya da bebeğinizin odasında hijyen için kullanılabilir. Bu yönünün yanında yüzünüzde oluşan sivilce ev yara izlerini azaltmakta da mükemmel bir etkiye sahiptir.

Çay Ağacı Yağının evde kullanım şekli, temiz bir sprey şişesine su ve 5-6 damla nane yağını karıştırarak mutfak tezgahına, banyo yüzeylerine ve parkelere sıkarak mantarlardan ve bakterilerden kurtularak hijyen bir ortam sağlayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağını yüzünüzde oluşan kızarıklık, sivilce ve yara izleri için kullanım şekli ise, 5-6 damla Hindistan Cevizi yağı ile 1-2 damla Çay Ağacı Yağını karıştırıp cildinize uygulayın. Hassas bir cilde sahipseniz Çay Ağacı Yağı kullanımını doktorunuza danışın.

#4. Sandalağacı Yağı

Nadir bulunan ve pahalı olan Sandalağacı Yağını diğer bitkisel Aroma Terapi özellikte olan yağlarla karıştırarak kullanabilirsiniz. Sandalağacı Yağı yüksek düzeyde enerji verici etkisi ile ruhsal iyileşmeyi sağlama ve negatif enerjiyi yok etme etkisine sahiptir.

Sandalağacı Yağı kullanım şekliyse, sade ahşap bir boncuğa 1-2 damla Sandalağacı Yağını damlatın daha sonra boncuğu ensenize masaj yapar gibi uygulayın gevşemenizde ve rahatlamanızda inanılmaz etkili olacaktır. Özellikle meditasyon esnasında kullanılması çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

“Her Evde Bulunması Gereken 4 Faydalı Aroma Terapi Yağı” üzerine 1 yorum

  1. Ankara Halı Yıkama says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir