Kapat

Haftada 4 Kilo Verdiren Ev Yapımı İçecek (Bal, Limon ve Tarçın)

haftada 4 kilo verdiren içecek

Kilo vermeye çalışıyorsanız, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacak mucize bir içecek tarifi ile karşınızdayız. Bu mucize içeceği hazırlamak için ihtiyacınız olanlar sadece bal, limon ve tarçın. Sağlıklı kiloya ulaşmak birçoğumuzun istediği ancak çeşitli bahaneler üreterek elde etmek için çaba göstermediği bir durumdur. Bazılarımız ise kilo verme konusunda isteklidir ancak bu süreci hızlandıracak bir desteğe ihtiyaç duyar. İşte kilo vermenize yardımcı olacak bu desteği sizin için araştırdık. Her evde bulunan 3 gıda maddesinin karışımından elde edilen bu içecek ile haftada 4 kilo vermek mümkün. Bal, limon ve tarçın karşımından el edilen ve haftada 4 kilo verdiren içecek tarifi aşağıda sizlerle…

Bu içecek nasıl kilo verdiriyor?

Bal, limon ve tarçın, sindirimin iyileştirilmesine, vücudunuzdaki toksinlerin temizlenmesine ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olur. Bu, limonda bulunan pektin maddesinin daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olmasıyla gerçekleşiyor. Bu içecek midenizde, yağın daha iyi parçalanmasına yardımcı olan alkali bir ortam oluşturuyor. Tarçın ise sindirimi geliştirirken, aynı zamanda insülin üretimini düzenliyor ve karbonhidratların parçalanmasına yardımcı oluyor.

Haftada 4 kilo verdiren içecek

Haftada 4 Kilo Verdiren İçecek Tarifi

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • Yarım limonun suyu
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 bardak ılık su

Hazırlanışı:

Önce, pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar tarçın, limon suyu ve balı karıştırın. Sonra ılık su ekleyin ve içeceği bir kaşıkla karıştırın.

Ne zaman ve ne kadar tüketmelisiniz?

Her sabah aç karna bir bardak tüketmeniz tavsiye ediliyor. Ancak bu içeceği bir iştah kesici olarak değerlendirmeyin. Aksi takdirde kilo vermenize yardımcı olmayacağı gibi farklı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Not: Evde hazırladığınız ve sağlık durumunuza etki edebilecek bu tür karışımları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

“Haftada 4 Kilo Verdiren Ev Yapımı İçecek (Bal, Limon ve Tarçın)” üzerine 1 yorum

  1. Orhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir