Kapat

Hangi Burç Hangi Suçu İşlemeye Yatkındır (FBI Raporu)

Burçlarla suçlar arasındaki ilişki

İşlenen suçun türü, suç işleyen kişinin burcu ile ilgili olabilir mi?

Onlarca yıldır bilinen suçlar üzerinde çalışma yapan davranış bilimciler, doğum günlerinin suçla ilişkisi olduğuna dair bir takım güçlü veriler elde etmeye başladı.

Suç ile burçlar arasındaki ilişkiye dair araştırma yapan kurumlar arasında Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) da yer alıyor. FBI, geçmişte işlenen suçlar ve suçluları değerlendirerek hangi burcun hangi tür suçları işlemeye meyilli olduğuna dair bir rapor hazırladı.

İşte FBI’ın burçlar ve suçlar arasındaki ilişkiye dair raporu

Yengeçler, tutkulu katiller olarak bilinirler. Birçok kez öldürme eğilimindedirler ve kurbanlarının bedenlerinde ayırt edici bir işaret bırakırlar. Bu katillerin genellikle zihinsel olarak kararsız olduğu görülmüştür.

Boğalar genellikle kara para aklama gibi suçlar işlemiştir, zira bunlar genellikle zekidirler ve işledikleri suçtan zevk alırlar.

Yay burcu suçlular arasında hırsız, soyguncu ve dolandırıcılar çoğunluktadır. Genellikle alacaklarını aldıkları sürece mağdurlarına fiziki zarar vermezler. Koçlar ise para karşılığı başkaları adına suç işlerler.

Oğlaklar organize suçlarla ilgilenirler ve genellikle vicdan denilen kavramın anlamını bilmezler. Bilgisayar korsanları ve hırsızlar genellikle başaklar arasından çıkar. Balıklar uyuşturucuya bağlı suçlar işlerken, teraziler genellikle yolsuzluğa karışırlar.

Ciddiyetsiz olmalarıyla bilinen İkizler, genellikle hırsızlık ve dolandırıcılık suçları ile ilişkilidir. Aslanlar, sırf o hissi tatmak için suç işleme eğilimindedirler ancak bu suçlar genellikle küçük değildir.

Kiralık katiller Akrepler arasından çıkarken, dolandırıcılar ve hackerlar Kovalar arasından çıkar.

Ateş Grubu Burçları: Yay, Koç ve Aslan

Yay, üç ateş burcu arasında en çok suç işleyen burçtur ve yakalaması en zor olanıdır. Koç genellikle ateşli silahlarla suç işlemeye meyilliyken, Aslan ondan daha tehlikelidir.

Hava Grubu Burçları: Terazi, İkizler ve Kova

Teraziler diğer hava burçlarına kıyasla en çok sabıka kaydına sahip olanlardır ve genellikle iyi silahlanmış ve çok tehlikelidirler. Öte yandan ikizler genellikle dolandırıcılık suçlarına karışırken, Kovalar ise intikam almak için suç işlemektedir.

Toprak Grubu Burçları: Oğlak, Başak ve Boğa

Boğalar sağı solu belli olmayan tiplerdir ve bu nedenle tehlikeli olarak değerlendirilirler. Başaklar ateşli silahları tercih ederken, Oğlak’ın sabıka kaydında her suçtan bir miktar vardır.

Su Grubu Burçları: Yengeç, Akrep ve Balık

Şaşırtıcı bir şekilde suçluların büyük bir çoğunluğunun burcu yengeçtir. Akrep ve Balıklar ise istatistiklere göre yengeç burcunu takip etmektedir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir