Kapat

Kediler Empati Kurabiliyor ve İyileşmemize Yardımcı Oluyor!

kediler doğa üstü varlıkları görebiliyor mu

Zaman zaman internette rastladığımız bazı fotoğraf karelerinde, bir kedinin fotoğrafta yer alan bir imgeye odaklandığını görüyoruz. İşin ilginç tarafı ise bu imgelerin insanlar tarafından çıplak gözle görülemiyor olması. Fotoğraf makinesinin hassas algılama yeteneği sayesinde yakalayabildiği bu imgelerin, doğa üstü varlıklar olduğuna ve kedilerin bunları görebildiğine inanılıyor.

Peki sizce bu imgelerin doğa üstü varlıklar olması ve kedilerin bunları görebilmesi mümkün mü? Bilim adamları bu duruma “toz zerrelerinin neden olduğu optik illüzyon” şeklinde basit bir açıklama getiriyor. Ancak “Eski Mısırlılar, kedilerin ölülerin ruhlarını görebilecek ilahi canlılar olduğuna inanmaktaydılar. ”

kediler doğa üstü varlıkları görebiliyor mu

Kedilerin hareketli nesneler ve bazı imgeleri algılama konusunda insanlara göre daha gelişmiş olduğu biliniyor. Aynı zamanda empati gibi diğer hayvan türlerinin sahip olmadığı çok sayıda özel beceriye sahip oldukları da kabul ediliyor. Hatta birçok kedi sahibi, kendilerini iyi hissetmediklerinde kedilerinin bunu anladığını ve yanlarına gelerek pozitif enerji vermeye çalıştığını söylemektedir.

Kedilerin bu yeteneği, günümüzde bazı psikolojik rahatsızlıkları tedavi etmek için Pet Terapisi denilen yöntemde kullanılıyor. Ve bu dört ayaklı dostlarımızın sahip olduğu tek süper güç bu değil!

Hartmann Düğümleri ve Kediler

Tüm gezegeni düzenli aralıklarla saran manyetik alan çizgilerinin kesişme noktalarına Hartmann Düğümleri adı verilmektedir. Ve sıkı durun! Hayvanlar arasında benzersiz olan kediler, uyumak için Hartmann Düğümleri denilen noktaları tercih ediyor!

Bilim adamlarının da kabul ettiği “Geopatik Stres” adı verilen duruma göre, bu düğümlerden birinin üzerinde duran insanlar, yorgunluktan birçok önemli hastalığa kadar bir takım problemler yaşıyor. Ancak hayvanların bilmesine rağmen, insanlar bu noktaları bilmiyor. Diğer hayvan türleri uyumak için yer seçimi yaparken bu noktalardan kaçınırken, kediler özellikle bu noktalar üzerinde uyumayı tercih ediyor.

Kedilerin insanların çıplak gözle göremediği imgeleri görmesinin sırrı bu olabilir mi?

Bu bilinmeyen enerji, şimdilik matematiksel hesaplamalarla gösterilebilse de, duyusal eksikliklerinden dolayı henüz pratiğe dökülemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir