Kapat

Kulağınıza Bir Mandal Takın. Etkileri Sizi de Şaşırtacak!

Hayatımız boyunca ağrı, acı ve yorgunluk başa çıkmamız gereken şeylerdendir. İnsanoğlu her zaman kendini iyi hissetmeyebilir. Ancak, bazen organlarımıza çeşitli dokunuşlarla sizleri de şaşırtacak etkilere şahit olabilirsiniz. Bazen acıları azaltabilecek, bazen yorgunluğu giderebilecek, bazen de daha dinç hissetmenize yardımcı olabilecek ilginç ve çok da alışık olmadığınızı düşündüğümüz bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntem, bir çamaşır mandalı ile kulağınızdaki çeşitli noktaları uyarmak şeklindedir. Peki neden özellikle kulaklar? Reflekselog Helen Chin Lui’ye göre, her kulakta merkezi sinir sistemine çoklu bağlayıcılar ile bağlı sinir uçlarının yer aldığı vücudun refleks haritası bulunmaktadır. Vücudun belirli bölgelerinin hedef alındığı ya da daha doğru bir söylemle uyarıldığı 6 farklı nokta bulunmaktadır. Bu refleks noktalarını 6 başlık altında listeleyeceğiz. Şikayet durumunuza göre ilgili noktaya bir mandal takın ve yararlarını görün.

Kulak refleksolojisi

1. Üst kısım

Kulağınızın en üst kısmı sırt ve omuz bölgeleriyle doğrudan bağlantılıdır. Bu noktaya her gün 1 dakika basınç uygulayarak, sırt ve omuzlardaki gerginliği azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

2. Kulak eğrisinin üstü

Kulağınızdaki bu nokta iç organlarınızla doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle, iç huzur ve rahatlık için bu noktaya baskı uygulanmalıdır. Şunu da hatırlatmak da yarar var, sürekli devam eden şikayetler konusunda mutlaka bir doktora danışmalısınız.

3. Kulağın üst orta kısmı

Kulağınızın bu kısmı eklemlerinize bağlıdır. Masa başında kısmen hareketsiz geçen bir günün ardından eklemlerinizdeki sertlik ve ağrılardan kurtulmak için bu bölgeye baskı uygulayabilirsiniz.

4. Kulağın alt orta kısmı

Bu bölgeye uygulanacak baskı, sinüslerinizde ve boğazınızda rahatlamaya neden olacaktır. İyi bir gece uykusu için bu çok kullanışlı bir yöntem olabilir.

5. Kulak memenizin hemen üst kısmı

Kulak memenizin üstündeki bu nokta sindirim sisteminizle bağlantılıdır. Mide ağrısına ve hazımsızlığa karşı bu noktaya baskı uygulayarak rahatlama sağlayabilirsiniz.

6. Kulak memesi

Bu nokta baş ve kalp ile bağlantılıdır. Kalp sağlığını geliştirmek, migren ve çeşitli baş ağrısı rahatsızlıklarını gidermek için kulak memesine bir mandal yardımıyla baskı uygulamalısınız.

Kulak reflekselojisi

Yazımızın sonunda uyarımızı tekrarlamanın fayda olacağını düşünerek, devam eden şikayetleriniz için mutlaka bir doktora danışmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir