Kapat

Yurtdışı Tatilinizin Her Ayrıntısını Planlamanıza Yardımcı Olacak 9 Mobil Uygulama

Otel Tonight

9 Mobil uygulama ile kolay tatil

Yurt dışı seyahatlerini organize etmek, belkide yola koyulmaktan daha zor ve yorucu olabilir. Zira yola koyulmadan önce, varış noktanızdan itibaren eğlenceli aktiviteler bulmaktan, nereler mutlaka görülmeli, ne yenmeli, nerede kalınmalı, ulaşım nasıl olmalı ya da hava durumu nasıl olacak gibi bir sürü sorunun cevabını arayıp planlamaya çalışarak uzun ve sıkıcı bir süre geçirebilir ve yahutta ne çıkarsa şansıma deyip yola koyulabilirsiniz. Ancak gelinen teknoloji ile artık bazı mobil uygulamaları kullanarak bir çok sorunuza cevap bile aramadan seyahatinizden maksimum seviyede mutlu dönebilirsiniz.

1. Triptease

Triptease

Triptease

Uygulama: iOS için Ücretsiz

Triptease , konum veya derecelendirmeye göre tatiliniz için en güzel ve egzotik noktaları bulmanıza yardımcı olur. Mekanlar için muhteşem  fotoğraflar ve çeşitli incelemeler içerir; isterseniz en sevdiğiniz yorumcuların güncellemelerine abone olabilirken daha gitmeden ilgilendiğiniz mekanlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

2.TripAdvisor

TripAdvisor

TripAdvisor

Uygulama: Android, iOS, Windows Phone için Ücretsiz

TripAdvisor uygulaması, binlerce gezgincinin gerçek ve yaşanmış yorumlarını inceliyor. Otel, motel gibi kalınabilecek yerlerin avantajlarını ve eksilerini sunarken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm geri bildirimleri de sunuyor . Tüm yerler için genel bir derecelendirme ve gezgin fotoğrafları da dahil edildiğinden son derece sağlam ve güncel bilgileri ihtiva ediyor.

3.GateGuru

GateGuru

GateGuru

Uygulama: Android, iOS, Windows Phone Fiyat: Ücretsiz

GateGuru , uçuş gecikmeleri, kalkış saatleri, araba kiralam, havaalanı ile ilgili bilgiler ve daha bir çok konu hakkında size en kısa sürede bilgi sağlayan kullanımı kolay bir tablo ile hava alanından rahat bir şekilde faydalanmanızı sağlayacak bir uygulama. Zira kayıp ve boşa harcanan süreler bir tatilcinin en çok canını sıkan hususların başında gelir.

4. Otel Tonight

Otel Tonight

Otel Tonight

Uygulama: Android, iOS Ücreti : Ücretsiz

Hotel Tonight, kalacak yerleri değerlendirme veri tabanıdır. Ancak bu incelemelerin kalitesi uygulamanın  dolayısıyla uygulamanın öne çıkmasını sağlayan şey: Çok uzun olmadan çok anlayışlı ve kapsamlı olmayı başarmasından kaynaklanmakta. Uygulama ayrıca, boş yerleri doldurmak isteyen otellerden yapılan son dakika indirimlerine erişmenizi sağladığından ekonomik avantajlarda sunabilmektedir.

5.TripIt

TripIt

TripIt

Uygulama: Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone Fiyat: Ücretsiz (veya reklamsız 99 sent)

TripIt , telefonunuzda veya tabletinizde kişisel seyahat asistanınız gibi iş görecek. Seyahatlerinizi planladığınız da, TripIt size tam olarak hangi zaman diliminde nerede olmanız gerektiğini gösterir.

6. iTranslate

iTranslate

iTranslate

Uygulama: iOS  Ücretsiz

Yurt dışındayken özellikle yerel dil konuşma gerektiğinde ya da İngilizcenizden endişe ediyorsanız , iTranslate size 60’ın üzerinde dili kapsayan, metni konuşmaya çeviren (veya  tam tersi konuşmayı metne çeviren) ve girişinize göre otomatik olarak dil tespit etme özellikleriyle çok iş görecek.

7.Field Trip

 Field Trip

Field Trip

Uygulama: Android, iOS Ücreti : Ücretsiz

Google’ın Field Trip uygulaması bir alanda dolaşırken ve sonraki nereye gideceğiniz konusunda bazı yönlendirmelere ihtiyaç duyduğunuzda mükemmel iş görür. Zira yakın  ve civar yerler hakkında pop-up bildirimler ve özet kartları şeklinde ilginç yerleri (veya olaylar) sizin ilginize sunar.

8.Trip Journal

Trip Journal

Trip Journal

Uygulama: Android, iOS  Fiyatı: 2,99 $

Trip Journal, ziyaret ettiğiniz yerleri hızlı bir şekilde işaretleyebilir ve etkileşimli haritalarınıza fotoğraf ve notlar ile eklemenizi sağlar. Böylece tatilinizi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için birçok seçeneğe de kavuşmuş olursunuz. Artık bu tür paylaşımlar yapmadan tatil ya da gezi yaptım demek de sayılmıyor :))

WeatherPro

WeatherPro

WeatherPro

Uygulama: Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone Fiyat: 2.99 $ ila 3.99 $ arası

Tatilerde hava koşulları da büyük bir rol oynar. WeatherPro , parmaklarınızı uçunda ulaşabileceğiniz hemen hemen en kapsamlı tahmin uygulamalarının başında gelir. Dünya çapında 2 milyon yerleşimi kapsayan bu uydu ve radar bilgileri ile önünüzdeki günler için de tahmin içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir