Kapat

1 Ayda 5 Kilo Vermek İçin 10 Kolay Yol

1 ayda 5 kilo vermek

Siz de dahil olmak üzere herkes, kısa bir süre içinde kilo vermenin sırrını öğrenmek istiyor. Kilo vermek için tavsiye edilen birçok yöntem var. Ancak bu yöntemlerin bazıları sağlığınızı tehdit edecek şekilde tehlikeli olabilir. Bizse bir ayda 5 kilo vermenizi sağlayacak 10 sağlıklı yöntemi bir araya getirdik.

1 Ayda 5 Kilo Vermenin Yolları

1 ayda 5 kilo vermek istiyorum

#1. Porsiyon Miktarını Kontrol Altında Tutun

Aşırıya kaçmadan tüm gıdalardan tüketmeniz oldukça önemlidir. Yumruğunuzun büyüklüğü yiyeceğiniz yemeğin porsiyonunu belirlemek için uygun bir ölçüdür. Doğru ölçülerde yediğinizde vücudunuz size uzun vadede minnettar kalacaktır. Bir öğünde tüketilmesi gereken porsiyon miktarı iki elinizin büyüklüğünü geçmemelidir. Bu, midenizin zorlanmadan sindirebileceği miktardır.

#2. Sağlıksız Alışkanlıkları Terk Edin!

Kilo vermek istiyorsanız öncelikle “Aman ziyan olmasın”, “Bak arkandan ağlar” gibi alışkanlıkları terk etmelisiniz. Tabağınızda ne kadar yemek olursa olsun doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemeyi bırakın. Toplum olarak genellikle 3 öğün yeme alışkanlığımız vardır. Ancak vücudumuz için doğru olan 4 ya da 5 öğün sağlıklı gıdalarla beslenmektir. Kilo vermenizi kolaylaştıracak sağlıklı gıdalarla sık beslenmeyi alışkanlık haline getirmek sizin elinizde.

#3. Egzersiz Yapın

Kilo vermek için sadece yeme alışkanlıklarını değiştirmek ya da porsiyonlarınızı küçültmek yetmez. Kolay kilo vermek için egzersiz yapmanın ne derece önemli olduğu evrensel bir gerçektir. Spor etkinliklerinden birini tercih edip buna sadık kalırsanız, bir ayda 5 kilo vermenin ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız.

#4. Gereksiz Gıda Alışverişi Yapmayın

Bir ayda 5 kilo vermenin en önemli kuralı, gereksiz gıda alışverişlerini hayatınızdan çıkarmaktır. Markete gittiğinizde sizi cezbeden birçok sağlıksız ürün görürsünüz. Evde bulunsun mantığı ile sepete atar ve kısa bir süre sonra tüketirsiniz. Kilo vermek istiyorsanız, sadece sağlıklı besinlerden oluşan bir market listesi yapın ve listenin dışına çıkmadan alışverişinizi tamamlayın. Böylelikle sağlıksız bir gıdadan özellikle abur cuburdan uzak durmuş olursunuz.

#5. Kilo Vermek İçin Su İçmek Şart

Su kilo vermenin anahtarıdır. Sadece su ihtiyacınız karşılanmakla kalmayıp vücuda acıkmadım sinyallerini de veririz. Bir ayda 5 kilo vermek istiyorsanız su içmeyi ihmal etmeyin. Özellikle spor yaptıktan sonra su içtiğinizden emin olun. Fazla tüketildiğinde böbreklere zarar veren suyu ihtiyacınız doğrultusunda tüketin.

#6. Düzenli Uyuyun

Sağlığınız için uykunun ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Uyku, vücudunuzun günün her türlü stresinden ve yorgunluğundan kendisini temizlediği bir zamandır. Kilo vermekte vücudun sağlıklı ve mutlu olmasına bağlıdır. Uyku düzeninizi oturtun ve her gün kaliteli, kesintisiz bir gece uykusunu ihmal etmeyin.

#7. pH Seviyesi Yüksek Gıdalar Tüketin

Vücudunuz pH seviyesi yeterli düzeye geldiğinde en iyi şekilde çalışır. Özellikle alkali içeren besinler tüketmek bu değeri istenilen düzeyde tutabilir. Bunun sonucunda da kilo verme çok daha kolay hale gelir. Alkali içeren gıdaları ise şu şekilde sıralayabiliriz; Brokoli, Kabak, Badem, Çilek, Elma bu gıdaların başında gelir. Bir ayda 5 kilo vermek için yapmanız gerekenlerden biri de bu gıdaları düzenli olarak tüketmek.

#8. Sağlıklı Yağları Tercih Edin

Kilo vermeye yardımcı olacak önemli unsurlardan biri de yemeklerinizde kullandığınız yağlardır. Kullanılan bu yağlar hem yaşam tarzınızı değiştirecek hem de kilo verdirecek. Tüketilmesi gereken sağlıklı yağlar ise; zeytinyağı, ceviz ve aspir yağlarıdır. Yemeklerinizi yaparken yağ seçiminde zeytinyağını tercih edin, çünkü zeytinyağının kilo vermede en etkili yardımcılardan biri olduğu bilimsel bir gerçektir.

#9. Her Gün 10.000 Adım Atın

Bir ayda 5 kilo vermenin başka biri yolu her gün yürüyüş yapmaktır. Her gün düzenli olarak atacağınız 10.000 adım, kalori yakmanızda ve kiloların vücudunuzdan atılmasında en etkili yöntemdir. Her gün yapılan bu yürüyüş sayesinde yaşamınızda daha aktif olacak ve rahatlıkla kilo verebileceksiniz.

#10. Kilo Vereceğinize İnanın ve Pozitif Olun

“Bir ayda 5 kilo verebileceğime inanıyorum.” İşte bu cümleyi aklınızdan çıkarmayın. Hayata pozitif bakın ve doğru zihinsel düşünce sayesinde mutlu bir şekilde kilo verin. İnsanlar zihinsel düşünce ile hayal bile edemeyeceği başarılara imza atmıştır. Bikini giymeyi ve zayıfladığınızda neler yapmak istediğinizi her gün düşünün ve bu inançla bir ay sonunda hedefinize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir