Kapat

Bebeğinizle Daha Eğlenceli Zaman Geçirmenin 5 Kolay Yolu

bebekle nasıl eğlenceli zaman geçirilir

Bazen anne-baba olmanın sıradan görevlerine kendimizi o kadar çok kaptırırız ki, sıkıcı bir hayat yaşadığımızın farkına bile varmayız. Halbuki dışarıda çocuklarımız için çok daha eğlenceli ve eğitici bir hayat var. Hemen endişelenmeyin, illa ki çok büyük etkinlikler planlamak gerekmiyor. Çocuğunuzun ve sizin daha eğlenceli, macera dolu ve eğitici zaman geçirmenizin oldukça kolay yolları var. ViraListe olarak bebeğinizle daha eğlenceli zaman geçirmenin 6 basit yolunu derledik.

#1. Doğayı Keşfedin

Bebekler yeni şeyleri keşfetmekten çok hoşlanırlar ve doğa bunun için biçilmiş kaftandır. Bebeğinize, sonbaharda bahçenizde ya da size en yakın ağaçlarla dolu parkta yere düşen yapraklar üzerinde renkleri öğretebilirsiniz. İlkbaharda aynı eğitimi çiçekler üzerinde verebilirsiniz. Birlikte dünyayı keşfederken bebeğinizin ne kadar çok eğlendiğine inanamayacaksınız!

sonbahar yaprakları ve bebek

#2. Yürüyüş Yapın

Güzel, kapalı bir sitede oturuyor olabilirsiniz. Ancak bebeğinize ve size iyi gelecek rahatlatıcı yürüyüşler yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bebeğiniz yürümeye başladıysa, bacaklarının gelişimi için çok yorulmadan yürümesine izin vermelisiniz. Henüz yürümeye başlamadıysa size bebek arabasında eşlik edebilir. Tabii onun aşırı hassas cildini güneşten korumak için gereken tedbirleri aldığınız emin olmalısınız.

bebekle yürüyüş

#3. Hayal Gücünüzü Kullanın

Küçükken çok basit eşyalarla ne kadar eğlenceli zamanlar geçirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Yaşlandıkça evinizde bulunan basit eşyalarla macera dolu zamanlar geçirebileceğimizi unutuyoruz. Oturma odasında battaniyeler ve mobilyaları kullanarak çadır benzeri bir kale inşa edin ve bebeğinize bu kalenin ikiniz için özel bir saklanma yeri olduğunu söyleyin!

#4. Basit Oyunlar Oynayın

Bebeklerin, legolar ve ahşap bloklar ile kuleler yapmak gibi oyunları ne kadar çok sevdiğini unutmayın. Ve en çok istedikleri şey bu oyunları onlarla birlikte oynamanızdır. Bulaşıkları ve çamaşırları bir süreliğine unutun ve bebeğinizle birlikte bu basit oyunlardan birine 15 dakikanızı ayırın.

bebek için evde oyunlar

#5. Sıradan Şeyleri Eğlenceli Hale Getirin

Örneğin bebeğinize banyo yaptırırken ya da bezini değiştirirken, ona kendisinin “ana karakter” olduğu hikayeler anlatın. Mesela artık büyüdüğü için altına bez bağlanmasına gerek kalmadığını ve iç çamaşırı giymeye başlayabileceğini vurgulayan bir hikaye anlatabilirsiniz. Böylece tuvalet eğitimine de başlangıç yapmış olursunuz. Bu sayede, büyüme sürecindeki önemli geçişleri daha heyecan verici hale getirerek onun daha az stresli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir