Kapat

Birçok Kişinin Kullanmadığı 10 Faydalı Google uygulaması

Google görüntülü translate

Google Sadece Arama Motoru Olarak mı Kullanıyorsunuz?

Google denilince ilk akla gelen arama motoru özelliğidir. Ancak siz google‘ı sadece arama motoru olarak kullanıyorsanız bir çok özelliğinden mahrum da kalıyorsunuz demektir. Bulunduğumuz mobil çağda hayatınızı kolaylaştıracak Google uygulamalarına göz atmaya ne dersiniz?

Gmailify

Mail adresiniz değişmeden maillerinizi yönetebileceğiniz Gmailfy uygulamasını, Gmail’in spam koruması, kullanım kolaylığı ve güvenliği ile severek kullanacağınıza eminiz.

Google Translate

Bunu da bilmeyen yoktur diye aklınızdan geçirdiğiniz bu uygulamadan tam anlamıyla faydalanabiliyor musunuz?Yurt dışı gezilerinde İNGİLİZCE’nin ( İngilizceniz yoksada ilk tercihiniz) kullanılmadığı ya da çok fazla turistlere hitap etmeyen yerler için vazgeçilmez ola bu uygulama onlarca farklı dil arasında çeviriler yapmakla kalmıyor. Zira Kameranızı yazıya tutun ve hemen dilediğiniz dile çevrilsin. Eğer dünyayı gezmeyi seviyorsanız Google Translate görsel çeviri uygulaması vazgeçilmeziniz olacak.

Google görüntülü translate

Google görüntülü translate

Google Scholar

Akademik çalışma ve kariyerleri ya da ilgisi olanların sadece akademik makaleler, kitaplar ve dergiler arasında arama yaptığı Google Scholar uygulaması için Google’ın akademik arama motoru denilebilir. Bu arama motoru sayesinde Akademik araştırmalarda en çok karşılaşılan zorlukların başında gelen sahte yayınları ayıklama çok daha kolay olacak.

Google Keep

Unutkan olanlar yada çok sık not almak zorunda olanlar için Google’ın rengarenk ve oldukça kolay not alma uygulaması Google Keep ile notlarınızı basit ve kullanışlı bir şekilde tutabilirsiniz.

Google Sky

Google Sky uygulaması ile dünyanın en kaliteli teleskobu sizincesine  gökyüzünü, yıldızları ve uzaya dair bir çok detayı  gönlünüzce gezebilirsiniz. Ayrıca Samanyolu galaksisi ile ilgili son çalışmaları ve bilimsel verilere de bu uygulama sayesinde kolayca ulaşabileceksiniz.

Google Fonts

Ofise çalışanların, beyaz yakalıların, öğrenci ve daha bir çok sunum hazırlamak veya basit tasarım çalışmaları yapmak durumunda kalanların  fontların gücünü keşfedeceği Google Fonts mutlaka ilginizi çekecektir.

Google Art Project

Sanat sevenlerin  dünyanın en değerli sanat eserlerinin en ince ayrıntılarına kadar ulaşıp inceleyebileceği Google Art Project tam bir sanat dostu.

Think with Google

Google, sahip olduğu veri, araştırma, analiz ve benzeri bir çok girdi ile trendlerini çok daha önceden tahmin edebiliyor. İşte Think with Google uygulaması ile sizinle bu bilgileri paylaşıyor.

Google Sound Search 

Google Sound Search sayesinde dinlediğiniz şeyleri özellikle müzik parçalarını anında tespit edip, öğrenebilirsiniz.

Google Images Search

Google’ın sadece kelime arama motoru olduğunu sanıyorsunuz. Zira yukarıda belirtiğimiz üzere ses, yazı, dışında en önde gelen görsel arama motoru Google Images Search dür. Üstelik sadece arama yapmak için istediğiniz görseli sürükleyip bırakmak (veya yüklemek) yeterli. Bu ne işime yarar diyenler için küçük bir açıklama yapmak istedik. Bir görselin gerçek/sahte olduğunu öğrenebilir, ilk sahibini bulabilir ve daha bir çok analiz yapabilirsiniz. Özellikle sahte haberlerin, manipülasyonların kol gezdiği günümüzde bunu kullanmak şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir