Kapat

Sabah Dalgalı Saçlarla Uyanmak İçin Gece Uygulayabileceğiniz 3 Yöntem

Çoğu kadın en az çaba ile saçlarında mükemmel buklelere sahip olmak ister. Maşa ya da buna benzer saç şekillendiricileri ile saatlerce süren uğraşlara rağmen dalgalı saçlar elde etmek kolay değildir. Size önereceğimiz 3 basit yöntemle, muhteşem dalgalar elde edebilirsiniz. Özellikle kalın saç teline sahip olan bayanların ısıtıcı kullanmadan bu dalgaları elde etmesi zordur. Ama pek bilinmeyen bu 3 yöntemi kullandığınızda, kalın saç telinde bile işe yaradığını göreceksiniz. Kısa bir süre içinde yapacağınız bu uygulamalar sayesinde, gece boyunca dalgalı saçlar elde etmek oldukça basit. Evinizde bulunan ya da çok kolay ulaşabileceğiniz malzemelerle saçınıza istediğiniz dalgayı yapabilirsiniz. Sizde örgü ile uğraşmadan ve saç şekillendiricisine gerek kalmadan, gece yatmadan önce uygulayacağınız bu 3 ipucu sayesinde dalgalı saçlarının keyfini sürebilirsiniz.

dalgalı saç yapımı yöntemleri

Dalgalı Saç Yapımı Yöntemleri

#1. Saç Bandı İle Dalgalı Saç Yapımı

Saç Bandı Kullanarak Dalgalı Saç Yapımı

Dalgalı saçlar için gerekli olan tek malzeme, spor salonlarında ya da taç olarak kullanılan düz bir saç bandı. Gece yatmadan önce saçlarınızı ayrım yönünden ikiye ayırarak tarayın daha sonra, saç bandını alnınızın üzerine gelecek şekilde kafanızdan geçirin. Saçlarınızı tutamlar halinde saç bandına dolayın. Komple bütün saçlarınızı saç bandına dolama işleminden sonra yatabilirsiniz. Sabah kalktığınızda saçlarınızı saç bandından yavaşça çıkarın, gece yatmadan önce yaptığınız bu işlem sayesinde saçlarınızda mükemmel dalgalar olacaktır.

#2. Pipet İle Dalgalı Saç Yapımı

Pipet İle Dalgalı Saç Yapımı

Yatmadan önce sabrınız ve zamanınız varsa bu yöntemi kullanarak Afro saç dalgasını elde etmeniz mümkün. Kabarık ve sık kıvırcık bir saç dalgası için kullanmanız gereken tek malzeme içecek tüketilirken kullanılan pipet. Eğer uzun saçlarınız varsa daha uzun ve kalın pipetler kullanabilirsiniz. Yapımı ise çok basit, önce pipeti iki katlayın daha sonra saçlarınızın dibinden ufak bir tutam alarak ikiye katlanmış pipetten sağlı sollu saçlarınızı sarın. Sarma işlemi bitince pipetin uçlarını birleştirerek düğüm atın. Bütün saç tutamlarına uyguladığınız pipetle sarma işleminden sonra artık yatmaya hazırsınız. Sabah saçlarınızdan pipetleri çıkardığınızda, Afro dalgaları görebilirsiniz. Saç maşası kullanmadan yapılabilen bu basit yöntemle saçlarınızdaki dalgaların tadını çıkarın.

#3. Parmaklarınızı Kullanarak Saç Dalgası Yapımı

Parmaklarınızı Kullanarak Saç Dalgası Yapımı

Saçlarında doğal dalgalar görmek isteyenler, gece yatmadan önce bu yöntemi deneyerek istediği doğallığa ulaşabilirler. Tek gerekli olan parmaklarınız ve kuaförlerin kullandığı gri pensler bu işlem için idealdir. İki parmağınızı kullanarak saçlarınızdan bir tutam alın ve ucundan yukarı doğru çok sıkmadan kıvırarak sarın. Saç dibine geldiğinizde pens yardımıyla saçınızı sabitleyin. Sabah kalktığınızda doğal dalgalar ile saçlarınız mükemmel gözükecektir. Saçlarınızda iri dalgalar ya da sık ve daha kıvırcık dalgalar ise, saçınızı sararken alacağınız saç tutamları ile paralellik gösterir. Daha iri dalgalar istiyorsanız saç tutamlarınızı kalın alarak parmaklarınıza sarın, daha sık dalgalar da ise daha küçük tutamlar alarak saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz.

Gece yatmadan önce ısı ve şekillendirici kullanmadan yapılan bu üç basit yöntem sayesinde saçlarınıza istediğiniz dalgayı yapabilirsiniz. Saçlarınıza bu yöntemlerden birini yaptıktan sonra tek yapmanız gereken uyumak. Uyandığınızda mükemmel dalgalar sizi bekliyor olacak.

“Sabah Dalgalı Saçlarla Uyanmak İçin Gece Uygulayabileceğiniz 3 Yöntem” üzerine 5 yorum

  1. tokat güncel says:
  2. Süper Kadın.NET says:
  3. kadınlar says:
  4. Ebru says:
  5. Tuzla evden eve nakliyat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir