Kapat

Pozitif Enerji ve Mutluluk Veren 10 Değerli Kristal

Hastalıkların tedavi yöntemleri konusunda modern tıp ve bilim hala tüm cevaplara sahip değildir. Özellikle zihinsel sağlınız ve mutluluk söz konusu olduğunda, doktorlar hala yaklaşımlar konusunda sınırlıdır.

Sadece reçetelere güvenmek yerine, enerji verdiği bilinen taşları denemekte de fayda var. Sihirli taşlar, vücudunuzu ve çevrenizi temizleyebilen, iyileştirici ve arındırıcı enerjiler içerir. Olumsuz enerji ve düşünceler kendi aklınızdan ve ruhunuzdan gelse bile, bu negatif etkiden kurtulmanıza yardımcı olacak doğal taşlar vardır.

Gerek bir mağazadan gerekse bir arkadaşınızdan alarak bu taşlara sahip olduysanız, kullanmadan önce onları temizlemek her zaman iyi bir fikirdir. Temizlik için deniz tuzu dolu bir kase içinde bir gece bırakın. Tuz, bu taşlar içindeki yabancı maddeleri emer, size taze enerji kaynağını sunar.

Bu taşların bir de şarj edilme gereği bulunmaktadır. Birinci yöntem olarak; doğrudan güneş ve ay ışığına maruz bırakmak diğeri ise doğadaki şifa güçlerini tekrar üzerinde toplayabilmesi için toprağa gömmektir. Bu yöntemleri kullanarak 2 veya 3 günde taşlarınızı enerji kaynağı haline getirebilirsiniz. Düşüncelerinizi, ihtiyaç ve isteklerinizi doğru yönlendirmek için bu taşları meditasyon da kullanabilirsiniz.

Takı olarak kullanabilir veya cebinizde taşıyabilirsiniz. Bu enerji kaynağı taşların doğrudan deriye teması en güçlü şekilde çalıştığı anlardır.

İşte aşağıdaki listede nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler bulunan, pozitif enerji ve genel mutluluk için kullanacağınız 10 değerli taşı bulacaksınız.

  1. Turkuaz

Turkuaz taşı

Genel bir rahatsızlıkta ilk akla gelen taş turkuazdır. Ferahlık ve mutluluk duygularını getirir. Sosyal ortamlarda cesaret verici bir etki yaratır, bu da sizi içe kapanık olmaktan kurtarır. Bu taş okadar değerli ki, etrafınızdakilere de pozitif enerji verir.

  1. Gül Kuvars

Gül Kuvars

Aşk hayatınız sorunlar içeriyorsa gül kuvars, sağlıklı romantik ilişkileri teşvik eder. Kendinizi ve etrafınızdakileri daha çok sevmenizi sağlar.

  1. Kuvars

Kuvars

Kuvars, güçlü arındırıcı etkiye sahip her derde deva bir taş olarak bilinir. Bu taşın saflığı, niyet ve düşünceler üzerindeki tüm negatif enerjiyi yok eder. Zihinleri temizlemeye yardımcı olur ve hayatınızın en olumlu yönlerine odaklanmanızı sağlar.

  1. Oniks

Oniks

Oniks, kuvarsa benzer etkilere sahiptir, ancak negatif enerjiyi yok etmek yerine onu emer. Oniks içine hapsettiği negatif enerjiyi verimli etkiye dönüştürme gücüne sahiptir. Uzun süren rahatsızlıkları veya olumsuz düşüncelerinizi gidermek için oniks kullanın.

  1. Ametist

Ametist

Eğer kontrolünüz dışında gelişen şeyler endişe ve hüzün getiriyorsa, ametist denge sağlamak için kullanılır. Kendi yeteneklerimizle kederin üstesinden gelmek asla kolay değildir. Ancak ametistler, bizleri rahatlatacak bir aura yayarlar. Kendinize güven sağlamak, huzur bulmak ve en karanlık anlarınızı aydınlatmak için ametiste güvenebilirsiniz.

  1. Florit

Florit

Hayatta bir amaç için mi uğraşıyorsunuz? Gerçekte neyin önemli olduğuna odaklanamıyor musunuz? Uzun süreli araştırmaların sonucunda keşfedilmiş florit, gerçekleri anlamaya yardımcı olur. Florit, özellikle ilham eksikliği olan sanatçılara ve içe kapanık yaşam sürenlere yardımcı olur.

  1. Jade (Yeşim)

Jade

Jade, güzel olduğu kadar güçlü bir şifa kaynağıdır. Zihninizin net olmasına, duygusal sakinliğe ve fiziksel refahınıza katkıda bulunur. Sizi daha sabırlı, yeni fikirlere açık hissettirir. Detoks olmuş hissi verir.

  1. Citrine

Citrine

Parlak ışıkları kırıp yansıtan bu sarı taş, çokça mutluluk getirir. Bu motivasyon kaynağı sizi hem zihinsel hem de fiziksel olarak güçlendirir. Size “ ben her şeyi elde edebilirim” hissini verir.

  1. Lapis Lazuli

Lapis Lazuli

Krallara yakışan bir taştır. Çünkü size kraliyet bilgeliği ve zarafet hissi verebilir. Sosyal kaygılar içindeyseniz, kendinize güvenmenize ve her zor duruma nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda, doğru yolu bulmanızda size yardımcı olacaktır.

  1. Kaplan Göz

Kaplan Gözü

Lapis lazuli’ye benzer şekilde, kaplan gözü, bakış açınızı genişleterek dışa yayılan bir güç ve güven verir. Çatışma ve beklenmedik negatif enerjiyle başa çıkmak için artık daha donanımlısınız.

Artık pozitif enerji ve mutluluk için en iyi taşlar hakkında daha net bilgilere sahip olduğunuzdan, onları istediğiniz gibi eşleştirip veya ihtiyaçlarınıza uygun olarak istediklerinizi seçebilirsiniz. Tekrar söylemekte fayda var; bu taşları bir şekilde elde ettiyseniz, temizlemeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir