Kapat

Maine Coon: “Bu Dünya İçin Fazla Havalı Bir Kedi Türü”

Maine Coon kedisi

Neredeyse bütün kadınlar kedilere bayılır. Kedilerin kendisinin yanı sıra, kedi videoları, kedi temalı kıyafetler ve aksesuarlar dahi kadınlardan büyük ilgi görmektedir. Bunun yanında kedileri seven erkekler de vardır. Robert Sijka ise kedilere olan sevgisini oldukça farklı bir yöntemle gösteren erkeklerden birisi. Sijka, 10 yıldan beri kedi fotoğrafları çekiyor. Tabii her fotoğrafçı gibi o da çekimlerinden en güzel, en havalı modelleri seçmeye çalışıyor.

En büyük kedi cinslerinden biri olan Maine Coon ise Sijka’nın özel ilgi alanı olmuş durumda. Bu iri cüsseli kedi türü, biraz bakımla oldukça havalı görünebiliyor.

Bu etkileyici kedi türü hakkında pek çok efsane mevcut. Bunlardan birine göre Maine Coon türü, Vaşak ve Rakun birleşiminden ortaya çıkan bir melezdir. Bu büyük kediler tatlı olmaları ve nazik karakterleri ile bilinirler.

Sijka, “Maine Coon’un özellikleri hakkında saatlerce konuşabilirim ama genelde beni en çok etkileyen şey boyutu, zekası ve sadakati” diyor.

Polonyalı fotoğrafçı Maine Coon türünün kendisine büyük vahşi kedilerin kuzenleriyle yaşıyormuş gibi hissettirdiğini söylüyor.

Maine Coon

Sijka, Maine Coon kedilerinin sadakatlarını, “Gittiğim her yere peşimden geliyorlar, köpeklerimizden daha sadık olduklarını düşünüyorum” şeklinde ifade ediyor.

Maine Coon kedisi

Sijka, çekimlerinden kediye daha iyi odaklanabilmek için basit ve karanlık arka planlar kullanıyor.

Büyük evcil kedi türleri

Sijka, büyük kedilerin fotoğraflarını çekmeyi tercih etmesinin nedeni olarak “farklılık yaratmak” istemesini gösteriyor.

sarı maine coon

Fotoğrafçılığının arkasındaki sırrın sabır olduğunu söylüyor.

Robert Sijka ve Maine Coon

Çekimlerinden önce kedilerin dikkatini kendisine çekmek için, onlarla uzun süre oyun oynadığını söylüyor.

Maine Coon yavrusu

En sevdiği modellerin Dolce Vita ve onun kız kardeşi De La Loo adlı kediler olduğunu söylüyor. Alttaki kediye ise renklerinden dolayı “Kahverenginin Elli Tonu” adı verilmiş.

Renkli Maine Coon

25 kilogram ağırlığa ulaşabilen Maine Coon’lar, genellikle Bobcat türü ile karıştırılabilmektedir.

Maine Coon en fazla ağırlık

Genetik mutasyondan dolayı  yüzde 40’ı altı parmaklı olan Maine Coon’lar, Van kedileri gibi birbirinden farklı renkte gözlere sahip olabiliyor.

Beyaz Maine Coon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir