Kapat

Survivor Dominik’teki Son SMS Sıralaması (Tahmini)

Survivor büyük sms sıralaması

Yayınlanmaya başladığı ilk sezondan itibaren büyük bir başarı yakalayan ve her sezon reytinglerde televizyon dünyasındaki tüm rakiplerine, tabiri yerindeyse adeta ezici bir üstünlük sağlayan Survivor, Dominik’te geçen yaklaşık 4.5 aylık sürenin ardından heyecan düzeyi artarak devam ediyor. Geride kalan 4.5 aylık dönemde Survivor yarışmacılarından geriye yalnızca 9 yarışmacı kaldı. Ünlüler’den son elenen isim Furkan olurken takımdaki yarışmacı sayısı 5’e düştü. Gönüllüler ise Volkan’ın gidişiyle 4’e düşen sayılarını koruyor. Yarışmada hızlandırılmış eleme turlarına girilen şu sıralar, herkesin aklında Survivor Son SMS sıralaması var. Elemeler, Dominik’te yapılan son SMS oylamasına göre yapılıyor. Bu nedenle Survivor büyük SMS sıralaması çok önemli. Ancak her sezon olduğu gibi bu sezon da büyük SMS sıralaması açıklanmadı. Survivor izleyicisinin en çok merak ettiği konu olan son SMS sıralamasını, bazı nedenleri göz önüne alarak tahmin etmeye çalıştık.

Survivor izleyicinin destekledikleri yarışmacıya SMS göndermelerini teşvik eden iki faktör var. Bunlardan ilki hiç şüphesiz ki yarışmacının oyunlarda gösterdiği performans. İkincisi ise yarışmacının ada hayatında ve diğer yarışmacılarla ilişkilerinde göstermiş olduğu direnç ve duruş. Performansı çok iyi olan yarışmacılar bir şekilde belli bir hayran kitlesi ve SMS potansiyeli ediniyor. Ancak halkın arasından çıkmış ve izleyicinin sempatisini kazanmayı başarmış bazı yarışmacıların SMS potansiyeli de bir hayli yüksek olabiliyor. Bunun en iyi örneği ise yarışmadaki performansı ile en kötü yarışmacı olan, ancak birçok kez eleme potasına girmiş olmasına rağmen yoluna devam eden Sabriye. Son olarak Furkan ve İlhan ile birlikte potaya giren Sabriye, Furkan’ı da adadan göndererek ne kadar büyük bir destekçi kitlesine sahip olduğunu gösterdi. Tüm bunlar ışığında hazırladığımız Survivor son SMS sıralaması tahminimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle performans sıralaması tablosuna göz atabilirsiniz. Tablodaki istatistikler yarışmanın başından bu yana oluşan verilerdir.

Survivor 2017 Performans Sıralaması (31.05.2017)

Survivor 2017 Performans Sıralaması

Survivor Son SMS Sıralaması (Tahmini)

#1. Sema Apak

Son haftalarda düşüş yaşasa da, tüm oyunlarda rakiplerine adeta toz yutturan Sema, şu ana kadar çıktığı 354 oyundan 236 tanesini kazanarak yarışmanın en iyisi oldu.

#2. Ogeday Girişken

Gönüllüler takımının en iyi yarışmacısı olan Ogeday, Sema’dan sonra en çok oyun kazanan yarışmacı olmayı başardı.

#3. Adem Kılıççı

Her ne kadar en iyi yarışmacı olmasa da, yarışmanın başından beri gösterdiği duruşunu hiç bozmayarak diğerleri arasında bir fark yaratmayı başardı.

#4. Serhat Akın

Zeki, çevik…ancak birçok Survivor izleyicisine göre ahlak konusunda eksikleri mevcut. Kadın yarışmacılarla ağız dalaşına girmesi, kendisini bir ağabey olarak seven Furkan’a bile zaman zaman haksızlık yapması, her tartışmayı gereksiz şekilde uzatması gibi faktörler, tahmini SMS sıralamamızda Serhat’a 4. sırada yer vermemize neden oldu.

#5. İlhan Mansız

Başarılı futbol kariyerinde edindiği tecrübeyi Survivor’a taşımasını bildi. Her oyunu çok hızlı şekilde çözen yaşlı kurt, kendisinden yaşça daha genç olan yarışmacılarla terinin son damlasına kadar mücadele ediyor. Ancak o da Serhat gibi yenilgiyi kabul edemeyen yapısından dolayı, en yakınındaki yarışmacıların bile kalbini birçok kez kırdı. SMS sıralamasında 5. sırada yer verdik ancak belki de çok daha aşağılarda yer alıyor.

#6. Berna Keklikler

Survivor’a Göz6 yarışmasını kazanarak gelen Berna, oyunlarda elinden geleni yapıyor ancak kendisinden güçlü kadın yarışmacılar arasında oldukça zorlanıyor. Şimdiye kadar eleme potasından çıkmasının nedeni ise bize göre Göz6’dan Survivor’a taşıdığı hayran kitlesi.

#7. Sabriye Şengül

Oyunlarda çok yavaş, adeta Adem’in kanatları altında yaşıyor…Ancak bir şekilde izleyiciye kendisini sevdirdi ve şimdiye kadar birçok kez eleme potasından çıkmayı başardı. Tabii bu başarısı, güçlü yarışmacılarla girdiği bir potadan çıkabileceği anlamına gelmiyor.

#8. Elif Şadoğlu (Elendi)

Elif de rüzgarın kızı Sema’ya en fazla direnç gösterebilen ve zaman zaman rakibini yenerek takımına çok önemli oyunlar kazandıran bir yarışmacı oldu. Şimdiye kadar bir kez eleme potasına girdi ve o da kendisinden daha zayıf rakiplerin olduğu bir pota oldu. Diğer gitme adaylarının güçlü olduğu ilk potaya girişinde eleneceğini düşünüyoruz.

#9. Gökhan Gözükan (Elendi)

Son dönemlere göre değerlendirdiğimizde Gönüllüler takımının efendi yarışmacılarından birisi. Volkan elendikten sonra gösterdiği performans sıçrayışı da takdire şayan. Ancak izleyici son zamanlara göre değil, tüm yarışmayı değerlendirerek SMS gönderiyor. Önümüzdeki dönemde potaya girdiği anda yarışmadan elenen isim olacağını düşünüyoruz.

Survivor 2017 Şampiyonu Kim Olur?

Geçmiş sezonlara baktığımızda Merve Oflaz’dan sonra hiçbir kadın yarışmacı şampiyon olamadı. Son sezonlarda özellikle yüksek performansları ile ön plana çıkan Merve Aydın ve Nagehan Karadere, kişiliklerinden dolayı finallerde yeterli SMS alamayarak şampiyonluktan oldular. Ancak bu sezon hem performans, hem de kişilik olarak Survivor Şampiyonu olmayı hak eden bir kadın yarışmacı var! Evet, doğru tahmin ettiniz: ViraListe olarak bizim Survivor Şampiyon adayımız Sema Apak!

“Survivor Dominik’teki Son SMS Sıralaması (Tahmini)” üzerine 1 yorum

  1. Melis Birkan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir