Kapat

Tuz, Karabiber ve Limonun İlaçlardan Daha İyi Geldiği 9 Sağlık Sorunu

tuz karabiber ve limon karışımı

Karabiber, tuz ve limonu yalnızca salatalarınıza ve yemeklerinize lezzet vermek için değil, bazı sağlık sorunlarını çözmek için alternatif tedavi amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Aslında, dünya genelinde birçok kişi bu maddeleri günlük rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanıyor. Doğal ev yapımı ilaçların tercih edilmesinin bir başka nedeni de, tıbbi tedavilerden daha fazla ucuz ve daha az zaman alıyor olmaları.

Tuz karabiber ve limonun iyi geldiği sağlık sorunları

Tuz, Karabiber ve Limon ile çözebileceğiniz sağlık problemleri

1. Boğaz Ağrısı

Bir bardak taze limon suyu, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı deniz tuzunu bir bardak ılık suyla karıştırın. Boğaz ağrısından kurtulmak için elde ettiğiniz karışımı gargara yaparak kullanın. Boğazınızı rahatlatmak ve öksürüğü önlemek için günde birkaç kez gargara yapın.

2. Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığını gidermenin en iyi yolu dışarıdan içeriye doğru değil, içeriden dışarıya doğru bir akış sağlamaktır. Bunun en kolay yolu da hapşırmaktır. Evet yanlış okumadınız, hapşırarak burun tıkanıklığını giderebilirsiniz. Karabiber, tarçın, kimyon ve kakuleyi eşit miktarda karıştırın. Karışımı toz haline gelinceye kadar bir havanda dövün. Elde ettiğiniz karışımı yavaş yavaş koklayın ve hapşırmanın keyfini çıkartın.

3. Safra Kesesi Taşları

Sertleşmiş sindirim sıvılarının safra kesesinde oluşan birikintilerine safra taşı denir. Safra taşları sindirim sistemini tıkayabilirler ve oldukça acı verici olabilirler. Genellikle cerrahi olarak çıkarılırlar.

Ayrıca, bu sorunun doğal ilaçlarla tedavisi de mümkündür. Safra taşlarını çözmek için 3 damla zeytinyağı, 1 parça limon ve karabiber kullanabilirsiniz.

4. Ağız İçi Yaraları (Aft)

Ağızda oluşan aftları tedavi etmek için, bir fincan ılık suya bir çorba kaşığı himalaya tuzu ilave edin ve her yemekten sonra ağzınızı bu karışımla çalkalayın. Bu yöntem kötü bakterileri ortadan kaldıracak ve aftların iyileşmesine yardımcı olacaktır.

5. Kilo Verme

Metabolizmayı hızlandırmak için çeyrek çay kaşığı karabiber, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı ılık suyu karıştırın ve için. Limonda bulunan polifenoller kilo almayı engellerken, yağ yakmaya yardımcı olan insülin duyarlılığını artırır.

6. Mide Bulantısı

Limon kokusu mide bulantısını önlerken, karabiber ise midenin yatışmasına yardımcı olur. Bir bardak ılık suyun içine bir yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı karabiber ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı mideniz rahatlayana kadar yavaş yavaş için.

7. Astım Atakları

Sizde veya ailenizden birisinde astım rahatsızlığı varsa bu karışımı daima elinizin altında bulundurun.

10 adet tane karabiber, 2 adet karanfil ve 15 adet fesleğen yaprağını bir bardak kaynayan suya ilave edin. 15 dakika kadar kaynatın ve karışımı kapaklı bir cam kavanozun içine aktarın. 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve kapağını kapatarak soğumaya bırakın. Elde ettiğiniz karışımı 2 haftaya kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Ayrıca daha lezzetli hale getirmek için süt ile birlikte alabilirsiniz.

8. Diş Ağrısı

Yarım çay kaşığı toz karabiber ve karanfil yağını karıştırın. Karışımı ağrıyan dişinize uygulayın. Diş ağrınızı önlemek için günde 2 kez diş ipi ve diş fırçasıyla dişlerinizi temizlemeyi unutmayın. Ayrıca şekerli ve asitli gıdalardan uzak durmak da önemlidir.

9. Soğuk Algınlığı ve Grip

Yarım limonu bir bardak kaynar suya ilave edin. 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra limonu çıkarın ve bir yemek kaşığı bal ekleyin. Kendinizi rahat hissedinceye kadar karışımı tüketmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir